Скандальна забудова на Мазепи, 144 повертається: Івано-Франківський окружний адмінсуд може легалізувати псевдо-готель і незаконний котлован біля міського озера

Автомобільна школа Товариства сприяння оборони України вимагає, щоб Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК видав містобудівні умови та обмеження на будівництво двох черг багатоквартирного житлового комплексу на місці незаконно виритого котловану та уже збудованого готелю, приміщення в якому розпродали під виглядом елітних квартир – так званих «апартаментів». Резонансну справу розглядає особисто голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Андрій Могила в одноособовому порядку.

 

Івано-Франківський окружний адмінсуд розглянув позов Товариства сприяння оборони і прийняв ухвалу відкрити провадження за позовом. Розглядає судовий позов керівник окружного адмінсуду Андрій Могила.

 

Команді інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» з власних джерел в окружному адмінсуді вдалося з’ясувати подробиці та предмет судового спору.

 

будівництво на Мазепи, 144

 

 

16 листопада 2016 року Івано-Франківська автомобільна школа Товариства сприяння оборони України звернулася в Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК із заявою про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки площею 1,26 га по вулиці Мазепи, 144 для будівництва двох черг багатоквартирного житлового комплексу з вбудованими приміщеннями спортивно-громадського призначення.

 

У свою чергу Департамент містобудування відмовив таким амбітним намірам автомобільної школи. Причиною стала невідповідність намірів будівництва до чинного генерального плану міста. Земля проектованого будівництва в генплані зазначена територією зелених насаджень загального користування та землею для громадських будівель і споруд.

 

Товариство сприяння оборони, судячи з усього, щиро розізлилося такій відповіді і тому вирішило вплинути на Департамент архітектури через скаргу в Управління Держархбудінспекції в області. Але і тут на громадську організацію чекала невдача.

 

 

Управління ДАБІ отримало звернення з вимогою перевірити законність дій міської архітектури і визнати дії Департаменту протиправними. Управління ДАБІ провело перевірку і отримала не той результат, який очікувала автомобільна школа.

 

 

Держархбудінспекція відповіла, що об’єкт майбутнього будівництва Товариства сприяння обороні заплановано розмістити на території громадської забудови та зелених насаджень загального користування. А оскільки таке функціональне призначення землі не відповідає намірам будівництва, то це є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень.

 

 

Отримавши два «НІ», Івано-Франківська автомобільна школа Товариства сприяння оборони України вирішила не здаватися і випробувати долю втретє.

 

 

Організація подала позов в Івано-Франківський окружний адмінсуд. Позивач вимагає, щоб Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК видав містобудівні умови та обмеження на будівництво двох черг багатоквартирного житлового комплексу на місці незаконно виритого котловану та уже збудованого готелю, який розпродали під виглядом елітних квартир. Згодом Андрій Могила ухвалив відкрити судове провадження.

 

З огляду на судовий спір, команда інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» бере на себе сміливість розяснити керівнику Івано-Франківського окружного адмінсуду Андрію Могилі деякі моменти у площині містобудівної і дозвільної документації, аби суддя перебував у контексті подій та володів історією питання скандального будівництва на Мазепи, 144.

 

Замовник скандального будівництва біля міського озера – Товариство сприяння обороні України. Ця громадська організація у 2006 році отримала архітектурно-планувальне завдання для будівництва спортивно-готельного комплексу на даній земельній ділянці по вул.Мазепи, 144.

 

 архітектурно-планувальне завдання

 

*Архітектурно-планувальне завдання – це документ в містобудуванні, який видавався до 2012 р. перед запровадженням містобудівних умов та обмежень і має юридичну силу останнього. Тобто, рівноцінний документ позивач уже отримував раніше. Впринципі, менше з тим.

 

інформаційний стенд щодо будівництва, розміщений на початку 2016 р.

Генеральним підрядником виступає ПП «Прикарпаття і К». Ця фірма позиціонує будівництво біля міського озера , як «Комплекс апартаментів «На озері», який розраховано на ІІ черги будівництва.

 

об'єкт на сайті генпідрядника

 

Перша черга – це 10-поверховий готель з самовільно надбудованим 11-м поверхом. Тут є 90 житлових приміщень, які в рекламних матеріалах названі «апартаментами». На сьогодні тут уже продано більше 80% таких апартаментів.

 

І-ша черга комплексу «апартаментів»

 

ІІ черга будівництва комплексу апартаментів «На озері» - це виритий поруч котлован, який вирито без відповідної дозвільної документації. Суддю Андрія Могилу може здивувати той факт, що й тут, в самовільно виритому котловані без документів, спритні ріелтори встигли продати «апартаменти». А вартість 1 метра квадратного в комплексі «На озері» стартує від 450$.

 

ІІ-га черга комплексу «апартаментів». Стан будівництва: розритий котлован

 

 

По-факту, за документами на спортивно-готельний комплекс тут збудували багатоквартирний житловий будинок. А люди, які віддавали гроші за квартиру, обізвану «апартаментами», по-факту, купили готельний номер.

 

Саме виритий котлован і встановлений по периметру будівельний паркан привернув увагу громадських активістів до цього будівництва. Саме і вони вдарили на сполох і повідомили ЗМІ про порушення.

 

відео за участю Андріана Волгіна (30.01.2016р.)

 

А на початку 2016 року довкола цієї будови поруч міського озера вибухнув справжній інформаційний резонанс, а суспільне напруження не вщухає й досі – ця тема постійно потрапляє у франківській ЗМІ.

Ще тоді, в самому розпалі будівельного конфлікту, заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда заявив, що «кістьми ляже», аби зупинити будівництво.

 

Весною 2016 року Управління ДАБІ офіційно повідомило, що будь-які дозвільні документи по скандальному будівництву на Мазепи 144 відсутні.

«Відповідно до даних Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, відомості щодо дозвільних документів на будівництво в м. Івано-Франківськ по вул. Мазепи, 144 у Держархбудінспекції відсутні», - йдеться у відповіді на запит одного з депутатів обласної ради.

 

земля Товариства сприяння обороні на кадастровій карті

 

 

Після скарг, звернень та прискіпливої уваги з боку ЗМІ, ДАБІ призупинила будівництво скандального об'єкту на Мазепи, 144, видавши припис на підставі того, що забудовник не допустив на будівельний майданчик інспектора з архбудінспекції. Але ГО «Товариство сприяння обороні України» оскаржило це рішення в суді. 23 березня окружний адмінсуд скасував припис ДАБІ про зупинку будівництва.

 

В своїй позивній вимозі Товариство сприяння обороні заявило, що цим приписом Держархбудінспекція порушила його права. За словами адвокатів Товариства, недопущення забудівником представників ДАБІ на об’єкт будівництва, не є причиною для видання такого припису, а тягне за собою штрафні санкції.

 

Представник інспекції пояснив, що припис про припинення будівельних робіт складається за наявності виявлених порушень. Недопуск інспектора на будівництво розцінили, як підставу для його складання. В свою чергу позивач заявив, що припис складається виключно на підставі порушень ведення будівництва. Суд погодився з цією позицією. Тож позивні вимоги задовільнили - припис про припинення будівельних робіт визнали незаконним.

 

16 серпня 2016 року представники Обласної асоціації учасників та ветеранів АТО, міської спілки добровольців АТО Прикарпаття, центру допомоги учасникам АТО та ГО Правий сектор-Прикарпаття на прес-конференції розповіли про скаргу на ім’я генерального прокурора України з проханням перевірити законність будівництва біля міського озера.

 

прес-конференція за 16.08.2016р.

 

Вимоги громадських організацій озвучила активістка Наталя Сербин:

  1. Прийняти до розгляду та зареєструвати скаргу відповідно до ч.4 ст.214 КПК України.
  2. Враховуючи цю скаргу, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ч.1 ст.214 КПК України.
  3. Провести перевірку щодо законності побудови 11-поверхівки за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську ТОВ «Прикарпаття і К» на замовлення громадської організації «Товариство сприяння обороні України» (колишнє ДТСААФ).
  4. Провести перевірку щодо законності викопаного котловану за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську ТОВ «Прикарпаття і К» на замовлення громадської організації «Товариство сприяння обороні України» (колишнє ДТСААФ).
  5. Розпочати кримінальне провадження відносно ТОВ «Прикарпаття і К» та голови Івано-Франківської обласної організації ТСО України Никитюка Петра Васильовича.
  6. Проаналізувати матеріали провадження на предмет виявлення ознак інших злочинів та правопорушень, передбачених чинним законодавством України.

 

територія довкола міського озера в кадастровій карті

 

На жаль, вимоги активістів не дали жодних результатів. Тому протягом 2016 року будівництво продовжувалося. Але чи продовжиться «будівельна вакханалія» довкола міського озера в Івано-Франківську й далі – вирішуватиме особисто голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Андрій Могила уже наступного понеділка - 6 лютого о 10.30 год.

 

Цілком імовірно, що Івано-Франківський окружний адміністративний суд вкотре продемонструє гуманність та задовольнить позов автомобільної школи. Тому в команди інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» залишається ряд питань риторично-провокативного змісту.

 

Чи переступить Товариство сприяння обороні через «полеглого кістьми» Олексія Кайду на шляху легалізації недобудованих апартаментів?

 

Як швидко на місці незаконно виритого котловану на Мазепи, 144 розпочнеться будівництво ІІ черги житлової багатоповерхівки під кодовою назвою «комплекс апартаментів»?

 

Невже громадські активісти Івано-Франківська та місцеві політичні діячі, які активно виступали проти цього будівництва і наввипередки створювали інформаційні приводи, знову продемонструють безпорадність і нездатність доводити розпочаті «кейси» до логічного завершення?

 

Коли нарешті в Івано-Франківську настануть ті радісні миттєвості життя, в якому пріорітетом діяльності буде саме кінцевий результат і ефективність сказаних слів чи виголошених заяв, а не рівень інформаційної кампанії, присутність спікерів у медіа-просторі та підтримка публічної репутації «борців за все хороше - проти всього поганого»?

 

Команда інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» слідкуватиме за розвитком подій. Залишайтеся з нами.