У 2020 році Управління архітектури продовжило хорошу традицію щодо реставрації окремих архітектурних елементів.
Зокрема, в Івано-Франківську встановили понад десяток відреставрованих коштом бюджету автентичних вхідних дверей будинків-пам’яток архітектури, пише Побудовано з посиланням на сайт міського голови Руслана Марцінківа.
Всі двері різних періодів, дуже гарні. Основне – що місто співфінансовує та фінансує такі роботи через департамент архітектури. А цього року також мешканці зможуть долучитися до відновлення пам’яток архітектури через новий розділ у програмі Бюджет участі. І двері, і балкони, і ліпнину тепер зможуть робити через Бюджет участі, – прокоментував мер.
Перший заступник міського голови Вікторія Сусаніна навела список відреставрованих дверей:
- Вхідна брама будинку-пам’ятки на вулиці Шевченка, 44.
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Шевченка, 53.
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Шевченка,13.
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Бачинського, 2 (ліві):
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Бачинського, 2 (праві):
- Вхідні (зовнішні) двері будинку-пам’ятки на вул. Незалежності,11,
- Тамбурні (внутрішні) двері будинку-пам’ятки на вул. Незалежності,11 (реставрація тамбурних (внутрішніх) дверей тут була профінансована мешканцями будинку).
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Грушевського, 9.
- Двері будинку-пам’ятки на вулиці Грюнвальдська, 2.
- Металеві двері на вулиці Грюнвальдська, 15,
- Металеві двері на вулиці Грюнвальдська, 15/1
Можна довго розказувати про кожну з цих адрес, у кожних є своя історія та шлях. До прикладу, внутрішні двері на вулиці Незалежності,11 були профінансовані за кошти мешканців, тоді як зовнішні двері за цією ж адресою відновили коштами міського бюджету. Це гарний приклад співпраці, – розповіла Вікторія Сусаніна.
Зі словами заступниці погодився і Володимир Ідак, начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту містобудування та архітектури.
За умов співучасті мешканців і залежить сам успіх нашої програми. Бо якщо є ініціатива, якщо мешканці будуть самі долучатися до збереження історичних пам’яток архітектури, то тоді й вдасться багато зробити. Програма міської ради про охорону культурної спадщини була ухвалена на 2019-21 роки. Тобто цей рік стане фінальним у її виконанні. Можу зізнатися, що вдалося зробити багато. Двері є складовою частиною пам’ятки архітектури. Тому й процес їх реставрації складний і скрупульозний. Це і виготовлення проектної документації, їх погодження та виконання. Торік вдалося реалізувати одну з вимог культурної спадщини, залучивши більше виконавців робіт. Тепер у нас є двоє столярів і один спеціаліст з ковальських робіт», – зазначив він.
Окрім уже виконаних робіт, ще дві дерев’яні автентичні вхідні брами перебувають в роботі: вхідна брама будинку-пам’ятки на вулиці Бачинського, 3 демонтована і забрана в майстерню. Також планується демонтаж для проведення ремонтно-реставраційних робіт вхідної брами будинку пам’ятки на вулиці Січових Стрільців, 11.
Паралельно готується титульний список для реставрації окремих архітектурних елементів на 2021 рік.
0 Коментарів - Написати коментар