Експерти: Купити квартиру зараз – найбільш вдалий час


Нестабільна економічна ситуація в Україні та світі через коронавірус, карантин і коливання курсу валют вплинули на різні погляди населення Івано-Франківська з приводу покупки житла.

 

Одні запевняють “краще купити зараз, бо потім ціни зростуть”, але думають яку квартиру і в кого купляти, інші вирішили почекати завершення карантину.

 

Тих, хто давно мріяв, але не вистачало коштів, коливання курсу підштовхнуло активніше купляти, адже ціна залишилась у гривнях. Ще місяць тому квартира вартувала на 3-4 тисячі доларів дорожче. А за місяць, швидше за все, або ціна квадратного метра піде вгору, або курс адміністративним шляхом повернуть. І люди, котрі розуміють, що така ситуація є тимчасовою, успішно цим користуються…

 

На первинному ринку нерухомості ціни за квадратні метри залишаються зафіксованими в гривнях, а у валютному еквіваленті ціни на первинному ринку просіли на 15-20%. Ціни на житло вторинної нерухомості не змінились і надалі визначаються у валюті.

 

Вмотивовані покупці, які перебували в стадії ухвалення рішення чи торгів, у березні та квітні здійснили купівлю нерухомості на первинному ринку. Частково їх рішення зумовили саме курсові коливання. Наприклад, якщо ціна однокімнатної квартири на первинному ринку становить 462 тис. грн, то в доларовому еквіваленті її вартість на сьогоднішній час орієнтовно становить 17 тис.$, коли в грудні 2019-січні 2020 року вартість вищевказаної квартири в доларовому еквіваленті становила понад 20 тис. $.

 

Сьогодні нерухомість – мрія про нове життя в новому будинку. Завтра – це фінансова подушка, безпека інвестицій та прибутковий бізнес. Більшість тих, хто ще на стадії невизначеності замислюється “Чи варто зараз вкладати гроші в нерухомість”.

 

Рішення звичайно завжди за власником коштів, але у будь-якому разі гроші не варто тримати у сейфі, вони знецінюються. А завдяки спеціальним пропозиціям забудовників щодо розтермінування платежів, як наприклад пропонує компанія blago developer для придбання квартири у житлових комплексах Комфорт Парк, Містечко  Соборне, Район Манхеттен, Паркова Алея, Мейн Хаус, Авторський, Шоколад, Роял Хол, Парус, за кілька років можна ці заощадження перетворити в красиве помешкання для сім’ї чи навіть у власний бізнес, адже оренда квартир та комерційних приміщень за останні кілька років тільки зростала.

 

Дуже важливо те, що у період нестабільності варто встигнути, – це придбати квартиру за вигідним курсом у надійного забудовника. Адже, підвищення ділової активності після карантину на фоні традиційних сезонних факторів призведуть до зміцнення гривні.

 

Згідно з очікуваннями аналітиків, курс гривні може повернутися на докризовий рівень — 24-25 гривні за долар — уже влітку 2020року. Українці надають перевагу зберіганню заощаджень в “твердій” валюті — найчастіше в доларах і євро. Обмінявши долари на гривні зараз, можна зіграти на випередження і вигідно вкласти в нерухомість. Адже курс повернеться, а ціни на квартири обіцяють підвищити.

 

В Івано-Франківську популярними залишаються ті житлові комплекси, де продовжується активне будівництво, де вдала локація і висока якість, передбачено окремий двір з майданчиками і власну інфраструктуру. Саме на такі проєкти припаде левова частка попиту. І, відповідно, ціна демонструватиме динаміку до збільшення.

 

Прибутковість вкладень при купівлі житла на початкових етапах будівництва до моменту здачі об’єкта в експлуатацію на на цей час складає в середньому 25-30%.

 

Пасивний дохід від здачі квартири в оренду варіюється від 12% до 15% залежно від локації ЖК, площі квартири, якості ремонту, а також рівня витрат на комунальні платежі.