Західна Україна втратила лідерство на ринку нерухомості: експерти пояснили причини


Ринок нерухомості в західній Україні, який був лідером протягом 2022-2023 років, демонструє спад активності, тоді як Київ, Одеса та Полтава показують зростання попиту на житло.

Експерти ринку нерухомості відзначають суттєві зміни у тенденціях купівлі та оренди житла в Україні, де західні області, які тривалий час утримували лідерські позиції, поступово втрачають свою привабливість для покупців та орендарів.

“За 2022 і 2023 роки ринок і купівлі, і оренди нерухомості там занадто перегрітий, якщо так можна сказати. Сплеск ціни у 2022 році зріс до неймовірних масштабів і ця ціна дуже важко відкочується назад”, – пояснює експертка ринку нерухомості Ірина Ткаченко в ефірі Громадського радіо.

За спостереженнями фахівців та статистичними даними, починаючи з середини 2023 року та впродовж 2024 року, спостерігається переорієнтація ринку нерухомості на інші регіони України, зокрема, підвищена активність фіксується у Києві, Одесі та Полтаві, які в певних сегментах житлової нерухомості випередили західні області за показниками попиту.

“Ті, хто хотів придбати квартиру чи будинок, відкладають придбання та віддають перевагу оренді, через що на неї спостерігається підвищений попит”, – зазначає Ірина Ткаченко, підкреслюючи, що потенційні покупці очікують стабілізації ситуації для здійснення довгострокових інвестицій у нерухомість.

Експерти ринку нерухомості відзначають, що невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації в країні спонукає громадян переорієнтовуватися з купівлі житла на його оренду, що створює додатковий тиск на ринок орендного житла та впливає на формування цінової політики в цьому сегменті.