Житло по закладеному курсу: що буде з ринком нерухомості у жовтні


Більшість девелоперів вжили заходів на випадок дестабілізації ринку нерухомості. Для цього вони зафіксували на первинному ринку житла курс у 40 – 42 гривні за долар за метр квадратний.

 

Прогноз на ринок нерухомості в жовтні Володимир Семенцов розповів, що ціноутворення на первинному ринку завжди базувалося на двох чинниках: міцній прив’язці до курсу долара й потенційному зростанні вартості будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт. Під час війни цей зв'язок лише посилився, передає 24 Канал.

 

Він вважає, що на початку жовтня ситуація майже не зміниться, бо потенційний попит є досить незначним, а способів для його збільшення фактично не існує. Проте можливе збільшення попиту на готові квартири в добудованих будинках, хоча тренду це і не змінить, бо частка таких квартир всього 3%.

 

Завдяки резапуску державної програми пільгового кредитування "єОселя" продажі готових квартир можуть зрости на 15 – 20%. Однак в об’єктах на стадії зведення навряд чи варто очікувати суттєве пожвавлення: "єОселя" передбачає, що девелопери залучатимуть кошти переважно через фонди фінансування будівництва, через купівлю-продаж майнових прав на недобудовані квартири або через облігації, – додав він.

 

На його погляд, амплітуда цінових коливань не перевищить в середньому 1 – 2%, що є ознакою стабільності.

 

Наразі економічна ситуація в країні є досить стабільною, а попит на дві треті менший за пропозицію, відтак відсутні економічні підстави для глобального перегляду цін. А якщо додати побоювання/пересторогу потенційних покупців напередодні опалювального сезону, пов’язану з можливими новими терористичними атаками ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури, то можна сказати, що на первинному ринку житла навряд чи можливі глобальні трендові зміни, як то, наприклад, зростання попиту, – підсумував Семенцов.