Визначено найкращий період для купівлі квартири у 2021 році


Від весни новобудови продовжують дорожчати, викликаючи більший інтерес серед тих, хто в перспективі планує покупку житла. Довготривала пандемія, своєю чергою, теж вносить свої корективи в активність ринку нерухомості.

 

Що зараз відбувається з новобудовами й чи варто купувати квартиру саме зараз?

 

Пандемія як фактор впливу

 

Спад захворюваності, що спостерігався від початку весни, та зменшення карантинних обмежень прямим чином вплинули на первинний ринок нерухомості. Ринок активізувався та попри зменшення загальної частки введених в експлуатацію новобудов характеризується збільшеним попитом на квартири.

 

За словами експертів, активніше почали продаватися об’єкти, що перебувають ще на стадіях будівництва. Такий ріст попиту відмітили саме великі забудовники з багаторічним досвідом. Через невизначену ситуацію з коронавірусом люди довіряють в основному перевіреним забудовникам і інвестують в нові будівельні проєкти.

 

Тенденції ринку житла

 

За даними Міністерства фінансів України, від початку року новобудови подорожчали на 3% в порівнянні з останнім кварталом 2020 року. В розрізі типів квартир ціни виросли практично однаково на одно-, дво- та трикімнатні квартири. Нижче наведено графік, що показує динаміку зміни індексу цін на первинному ринку житла в Україні за останні 6 років.

 

Графік 1. Динаміка індексу цін на новобудови в Україні (за даними Міністерства фінансів України)
 
Що стосується Івано-Франківська, ціни на однокімнатні квартири виросли на 0,3%, на двокімнатні квартири – на 0,25% і відповідно на трикімнатні – на 0,26%.
 
 
Фахівці пояснюють це інфляцією, яка знецінює збереження коштів на рахунках та спонукає застосовувати більш надійний варіант капіталовкладення, яким являється інвестування в нерухомість.
 
 
Графік 2. Динаміка цін на новобудови Івано-Франківська (за даними korter.ua)
 
В липні ринок нерухомості дещо стабілізувався і залишиться без змін до кінця літа. А вже осінню експерти очікують на зміни.

 

Чи буде подорожчання восени?

 

Як виявилося, ринок нерухомості поступово відходить від карантину і займає все міцніші позиції в економіці країни. Росте кількість проданих квартир, забудовниками запускаються нові будівельні проєкти. На думку аналітиків будівельної компанії blago developer, ринку первинної нерухомості нічого не загрожує.

 

Попит на квартири в новобудовах як ріс, так і ростиме та навіть може перевищити пропозиції. Тому забудовник прогнозує збільшення вартості квадратних метрів й на подорожчання слід очікувати вже з вересня.

 

Ціни ростимуть на будинки, що лише почали будуватися, так і на недобудовані. Усі попередні роки восени відбувалося подорожчання будівельних матеріалів, пального, й, швидше за все, на такий сценарій варто очікувати цієї осені. Тому тим, хто планує покупку житла, варто оформити угоду ще до кінця літа.

 

Найвигідніше купувати квартиру у провідній будівельній компанії Івано-Франківська blago developer, яка підготувала унікальну пропозицію. Лише до кінця серпня забудовник пропонує знижку до 102 300 грн на 30 квартир у 7 житлових комплексах: житловий масив Паркова Алея, ЖК Comfort Park, район Manhattan, містечко Соборне, ЖК Авторський, ЖК Family Plaza, ЖК Main House. Визначним фактом є те, що компанія присвятила акцію 30-річчю Незалежності України.

 

Скористатися пропозицією можна лише по 31 серпня поточного року. Переглянути планування акційних квартир та дізнатися про знижки можна на сайті blago developer або завітавши у відділи продажу:

вул. Коновальця, 35
вул. Січових Стрільців, 21
площа Ринок, 8