У 2017 році українці сплатили більше податків за зайві квадратні метри

На початку липня українцям довелось звикати до нових змін у податковому законодавстві щодо нерухомого майна.

Аналітичний центр Благо з’ясував хто і на скільки поповнив державний бюджет в рамках нововведень. 

 

Зокрема, люди, у яких завелика площа нерухомості, тепер платять податок за “зайві” квадратні метри. Це торкнулось усіх, хто має квартиру понад 60 кв.м. чи будинок понад 120 кв.м. Тобто власнику квартири, до прикладу, в 100 кв. м доведеться платити податок за 40 “зайвих” квадратів.

 

У 2017 році українці отримали платіжки  за 2016 рік. Податок нараховували з урахуванням попередньої мінімальної зарплати — 1378 грн, а ставка податку коливається від нуля до трьох відсотків від мінімальної зарплати. Ставки податку на площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначала місцева влада. Івано-Франківська міськрада затвердила для житлової нерухомості ставку податку 0,5% від мінімальної зарплати станом на початок 2016 року. За кожен “зайвий” квадратний метр мешканці обласного центру платили по 6,89 грн. У 2018р. франківці сплачуватимуть податки на нерухомість за 2017р. Це означає, що сума зросте. Якщо податкова ставка залишиться незмінною, то вартість складатиме 16грн за кожен “зайвий” метр.

 

Заплатити податок потрібно протягом 60 днів з моменту отримання платіжки, або ж доведеться витрачати додаткові суми ще за штраф у розмірі 10% від податку після одного місяця несплати.

 

За даними Державної фіскальної служби, платники податків з початку 2017 року перерахували до місцевих бюджетів 335млн грн податку на нерухоме майно, що в 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

 

Ці зміни вплинули на ринок нерухомості. Покупці все більше придивляються до малогабаритних помешкань формату смарт-квартири як наприклад у новому сучасному Районі Manhattan в Івано-Франківську, які за площею не перевищують норми