Оцінка ринку нерухомості за результатами 3-го кварталу 2018 року

Третій квартал поточного року відзначився зростанням кількості укладених угод з купівлі нерухомості на 10%.

Міністерство юстиції оприлюднило щоквартальний звіт про кількість угод з нерухомим майном, укладених державними (14,2 тис. договорів) та приватними (167 тис. договорів) нотаріусами. Загалом 180тис. угод стосувалися купівлі-продажу нерухомості, що на 10,01 % більше ніж минулого року (163 880). Самі ж забудовники стверджують, що від початку року кількість продажів зросла орієнтовно на 25%.

 

За даними Аналітичного центру будівельної компанії «Благо» за липень-вересень 2018 року ціни за квадратний метр зросли на 4,7%, з перспективою плавного зростання ще на 2-3% до кінця року. Причиною підвищення вартості житла девелопери називають збільшення цін на паливо, енергоносії, вартість будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт.

 

У фаворитах за кількістю придбаних квартир залишається первинний ринок. Головними критеріями при виборі житлового майна є якість та комфорт, сучасне планування та розвинена інфраструктура.

 

За підрахунками експертів, 89% продажів належать нерухомості економ та комфорт класу. Найбільшою популярністю користуються двокімнатні квартири сімейного типу площею до 70кв м.

 

Трохи менший попит на однокімнатні малогабаритні помешкання до 40кв.м. Елітні апартаменти стабільно популярні і складають 5-6% від всіх покупок на первинному ринку нерухомості.

 

Близько 75% інвесторів придбали нерухомість у приміських житлових комплексах, з умовою наявності розвиненої транспортної розв‘язки та інфраструктури майбутнього житлового комплексу.

 

Середня вартість такого житла стартує від 10тис. грн за квадратний метр. Чималим попитом користуються ЖК Паркова Алея, містечко «Соборне» та ЖК Комфорт Парк, що розмістилися у передмісті Івано-Франківська, у мікрорайонах з відмінною зеленою зоною та розвиненою інфраструктурою.

 

Все більше інвесторів зацікавлені у квартирах типу “смарт”, у яких архітектори втілюють європейський підхід у плануванні простору. Даний сегмент нерухомості представлений у ЖК Manhattan від будівельної компанії «Благо».