Консервація та ознакування: розробляється макет Тисменицької брами


Нещодавно в Департаменті містобудування та архітектури відбулася робоча нарада щодо розробки макету Тисменицької брами Станіславської фортеці.

 

Ескізи макету розроблені згідно досліджень та в співпраці з істориками, які вивчали історичні брами аналогічних часів та міст, з врахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів, пише Побудовано з посиланням на Департамент містобудування та архітектури ІФ.

 

Виконати макет планується з металу в масштабі 1:100. Розміщення – безпосередньо біля віднайденого та ознакованого фундаменту брами, на розі вулиць Галицької та Лесі Українки.

 

Детальний ескіз авторства Стаха Бурчака у співпраці з архітектором Остапом Дольним та кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим представили на розгляд начальника Департаменту містобудування та архітектури Ореста Кошика і головного спеціаліста міського відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака.

 

 

Учасники наради обговорили основний концепт роботи над макетом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення тощо.  Зокрема, анотації на макеті пропонуються українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля. Надалі є можливість використання аналогічних макетів для ознакування визначних будівель та споруд Івано-Франківська. Такі стели безумовно стануть інформаційною та туристичною родзинкою міста.

 

Тож було прийнято рішення кінцевий варіант макету представити на розгляд консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті, щоб врахувати фахові зауваження та пропозиції спеціалістів.

 

Додамо, що встановлення макету є другою чергою робіт по проєкту консервації та ознакування Тисменицької брами Станіславської фортеці.

 

 

 

Розпочату реалізацію першої черги робіт буде завершено при наступленні сприятливих погодних умов: https://www.facebook.com/dma.if/posts/1509022666144000.

 

Нагадаємо, згідно з рішенням міськвиконкому від 6 серпня 2020 року, Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради замовило розробку проєктно-кошторисної документації на консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки, виявлених за результатами першої черги археологічних досліджень, з їх ознакуванням та встановленням інформаційної стели.

 

Проєктно-кошторисна документація була розроблена КВП «Архітектурно-планувальне бюро ІФ»: https://www.facebook.com/120292208591036/posts/827508697869380/.

 

Проєкт консервації та ознакування детально розглядався консультативною радою з охорони культурної спадщини при Департаменті архітектури та містобудування і був схвалений до реалізації саме цьому обсязі.