Кияни виїжджають. Ціни на оренду квартир у Львові та Івано-Франківську пішли вниз


Орендарі не готові знімати першу ліпшу квартиру втридорога. Власникам житла доводиться знижувати вартість на 20−25%.

 

Два місяці тому квартири у Львові здавалися після першого дзвінка, розповідає рієлтор місцевого агентства City Estate Володимир Заболотний. Попит у рази перевищував пропозицію, пише Побудовано з посиланням на НВ.

 

«Часу вибирати житло не було, люди шукали будь-які місця, де можна жити», — каже він.

 

Але на початку травня переселенці стали повертатися додому. Це спричинило зниження цін на житло на 20−25%. Але на довоєнні показники вартість оренди ще не повернулася.

 

У березні та квітні ціни на оренду на заході країни били рекорди. Наприклад, окремі одно- та двокімнатні квартири у Львові та навіть Івано-Франківську винаймали по $1000 на місяць — таких цін у місті не було ніколи.

 

«Деякі орендодавці підвищували вартість удвічі, і досі багато хто з них перебуває в ілюзіях, що так буде завжди», — додає рієлтор із Івано-Франківська Владислав Сєріков.

 

Але у середині квітня кияни почали повертатися додому. Панічні настрої населення вщухли після параду в Москві 9 травня, під час якого російський диктатор володимир путін не сказав жодного слова про заплановану загальну мобілізацію в Росії.

 

Співробітники іноземних посольств також повернулися до столиці, що стало ще одним позитивним сигналом.

 

«Орендатори стали повертатися до Києва та інших великих українських міст, і з’явилися вільні квартири», — каже Сєріков з Івано-Франківська.

 

Подібна ситуація спостерігається й у інших містах на заході.

 

Наприклад, у Чернівцях, каже рієлтор Сергій Бородач, в оренду здається вже близько 400 квартир. У Львові пропозиція ще вища — близько 1,8 тис. апартаментів, і це лише на профільному сайті flatfly.

 

Житло можна знайти навіть у найспокійнішому місті країни — Ужгороді, розповідає рієлторка Алла Векліч. Ціни довелося знизити Ажіотажний попит минув, орендодавцям довелося знизити ціни.

 

Заболотний зі Львова каже, що житло вже подешевшало на 30%. Наприклад, зняти однокімнатну квартиру на вул. Бандери у Галицькому районі площею 38 кв. м можна за 6 тис. грн на місяць.

 

Двокімнатна квартира з гарним ремонтом площею 50 кв. м на вул. Володимира Великого у Франківському районі здається за 15 тис. грн на місяць.

 

У Чернівцях з’явилися однокімнатні квартири по $150−200 на місяць, каже рієлтор Сергій Бородач.

 

Однокімнатні квартири в новобудовах стартують від $300 на місяць. На відміну від багатьох інших міст в Україні, у Чернівцях вартість оренди житла прив’язана до курсу валют і девальвація гривні грає на руку власникам житла. В Ужгороді власникам квартир теж довелося стримати апетити — плата вже знизилася на 20−25%.

 

Наприклад, однокімнатну квартиру неподалік центральної частини міста і з непоганим ремонтом можна зняти за 7−8 тис. грн на місяць.

 

За цю суму можна знайти житло й у Івано-Франківську. І все ж таки ціни на оренду квартир поки не повернулися на довоєнний рівень.

 

Векліч із Ужгорода каже, що житло у місті, як і раніше, шукають орендарі з Луганська, Запоріжжя, Харкова, Сум та Одеси.

 

«Охочих винайняти квартиру багато», — уточнює вона.

 

Це не лише переселенці, а й співробітники українських компаній, які перевозять підприємства до західних регіонів країни. Заболотний прогнозує, що оренда у Львові може подешевшати ще не більш як на 10%. Але за умови, що в Україні не буде нової масової хвилі міграції населення через посилення воєнних дій.