Тим не менше, дослідження Аналітичного центру будівельної компанії “Благо” свідчать, що тільки 25% громадян готові вкласти кошти в комерційну нерухомість.
Через зменшення депозитних ставок інвестори почали шукати альтернативу банківським вкладенням. Найбільш популярними об’єктами інвестування в комерційну нерухомість стали:
– офісні приміщення;
– торгівельні приміщення;
– приміщення готельного типу.
Важливим фактором при виборі ресурсу для капіталовкладення є окупність в короткий термін. Максимально швидко, як правило, окуповуються офісні та торгові приміщення: їх період окупності зазвичай становить 5-7 років. А ось комерційна нерухомість готельного типу окуповується довше: 7-12 років. Для покупки розглядаються переважно готові об’єкти з вдалою локацією, активною пішохідною зоною, зі стабільним грошовим потоком, якісним наповненням орендарів з довгостроковими договорами.
Також хорошим варіантом є інвестування в комерцію на етапі будівництва нерухомості, адже ціна на приміщення дешевша на 20-25% і можливе розтермінування виплати.
Переваги:
- купуючи нерухомість комерційної спрямованості, можна відразу отримувати пасивний прибуток, якщо здавати її в оренду;
- у порівнянні з іншим видом інвестування, дохід є регулярним і у більших розмірах, ніж при банківському вкладі;
- вартість комерційної нерухомості стабільно зростає.
Якщо відштовхуватися від обсягу запланованих інвестицій, то, за словами експертів ринку, найменш капіталомісткою у комерційній нерухомості є пропозиція в офісному і торгівельному сегментах, оскільки тут можна знайти невеликі об’єкти для інвестицій, як наприклад в Івано-Франківському комплексі Містечко Соборне. Інвестиції в комерційну нерухомість особливо вигідні у комплексах класу еліт, як наприклад Parus чи Royal Hall в Івано-Франківську.
За дослідженнями експертів, у складській нерухомості, з огляду на великі розміри об’єктів, обсяг капіталу потрібен більший.
0 Коментарів - Написати коментар