З 4 січня квартиру за готівку в Україні не купиш. Інфографіка

Можна купити машину, але тільки дуже стару й дешеву.

Обмеження готівкових розрахунків від 4 січня - у 50 тисяч гривень, еквівалент менше двох тисяч доларів.

 

Про це сказано в офіційному повідомленні НБУ.

 

Донедавна ще навіть квартири купували за готівку. На думку банкірів, обмеження дозволить розвинути безготівкові розрахунки в Україні та зменшити відсоток готівки в економіці.

 

У багатьох розвиненіших країнах, як-от у Франції, Італії й Португалії, сума максимальних готівкових розрахунків іще менша.

 

info

 

До 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці у 2020 році до 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%).

 

Національний банк України наголошує, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не завдасть незручностей громадянам та не зачіпатиме щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться лише великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо).

 

Постановою НБУ передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн.

 

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

 

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.