Чи варто зараз вкладати гроші в нерухомість?


Ринок нерухомості в Україні значно пожвавився від початку повномасштабної війни. Але в потенційних інвесторів все одно виникає запитання, чи варто вкладати в нерухомість за теперішніх обставин?

 

Адже навіть економічна криза 2008 чи 2014 років не здійснили стільки потрясінь на ринку нерухомості як повномасштабна війна, що розпочалась у 2022 році та триває досі.

 

У цій статті ми розповімо чи вигідно зараз інвестувати свої кошти у нерухомість та як зменшити ризики, пов’язані з цим процесом.

 

Проаналізувавши інвестиційний ринок України, можна виокремити вкладення коштів у нерухомість, як найнадійніший метод збереження грошей, адже:

 

- нерухомість піддається значно меншому впливу інфляції на відміну від інших методів інвестування;

- це актуально, оскільки людям завжди потрібно житло; - залишилось не так багато інших альтернатив для інвестування.

 

Поділимось коментарем Вікторії Вишневської, експерта з нерухомості, заступника керівника департаменту продажу компанії Blago стосовно інвестицій у нерухомість: “Якщо брати до уваги інвестиційний ринок Івано-Франківська, то тут можна побачити значне пожвавлення. Інвестори шукають вигідні інструменти для вкладення своїх грошей. І тут не можна не відзначити нерухомість, як один з найбезпечніших способів інвестування. Найчастіше франківці віддають перевагу купівлі нерухомості на етапі котловану з метою подальшого перепродажу, або ж квартири чи комерційні приміщення готові до ремонту з метою здачі в оренду”, - відзначає експерт.

 

Купівля квартири з метою подальшого перепродажу

 

Першим варіантом для інвестування у нерухомість є придбання квартири в будинку на старті будівництва. Після введення в експлуатацію її можна перепродати з вигодою до 40%. Перейдемо до цін на первинну нерухомість в Івано-Франківську.

 

Розглянемо для прикладу динаміку росту цін в житловому комплексі SKYGARDEN від компанії blago. Період від старту продажу квартир (червень 2023 року) по жовтень 2024

року.

Як бачимо, вартість квадратного метра за 17 місяців зросла з 25 100 грн до 35 690 грн. Різниця становить 10 590 грн на одному метрі квадратному. У відсотковому відношенні – 42,2%. Бачимо, що купуючи квартиру на етапі котловану можна, збільшити свої гроші.

 

Після здачі будинку квартиру можна перепродати з вигодою або ж перейти до ремонту та подальшої здачі її в оренду. За словами заступника керівника відділу продажу компанії Blago Вікторії Вишневської, надалі вартість квартир у новобудовах зростатиме.

 

Це зумовлене закупівлею будівельних матеріалів у валюті, а також постійний ріст заробітної плати працівникам. Зауважимо, що зараз у компанії blago діють знижки на квартири у всіх житлових комплексах – мінус 2 500 грн на метрі квадратному. При купівлі квартири можна суттєво заощадити – до 200 000 грн. Пропозиція діє до 01.12.2024.

 

Купівля квартири з метою подальшої здачі її в оренду

 

Ринок оренди в Івано-Франківську стабільно функціонує від лютого 2022 року. Це зумовлено перш за все віддаленістю нашої області від лінії фронту. Важливе значення має також те, що Івано-Франківськ – дуже комфортне місто для життя. Купуючи квартиру для подальшої здачі в оренду, власник може отримувати стабільний дохід.

 

Скільки зможе заробляти орендодавець?

 

За даними ЛУН, вартість оренди квартири в новобудові в центральній частині Івано-Франківська станом становить 14-16 тис. грн, це орієнтовно 400 доларів. Приблизно таку суму отримують зараз орендодавці у якості щомісячного пасивного доходу. І надалі аналітики прогнозують зростання цін на оренду.

 

Як правильно інвестувати - обирати нерухомість в безпечному регіоні - купувати у надійного забудовника - перед покупкою проконсультуватися в експертів з нерухомості - реально оцінити можливий дохід Рекомендуємо звертати увагу на репутацію забудовника.

 

Перевіряйте наявність всіх дозволів та необхідних документів. Велике значення також має досвід роботи девелопера на ринку нерухомості. 15 серпня 2022 року прийняли Закон України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

 

Фактично діяти він почав лише з 10 жовтня 2022 року. Забудовники повинні працювати, дотримуючись цього закону, гарантуючи своїм інвесторам правильну схему продажу нерухомості.

 

Суть закону полягає у тому, щоб зробити ринок інвестицій якомога прозорішим шляхом реєстрації кожної майбутньої квартири у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

Таким чином мінімізується схема «подвійних продажів». Отже, якщо ви вирішили інвестувати у нерухомість, обирайте надійного забудовника і нехай ваші гроші працюють на вас попри всі виклики нашого сьогодення.