Українські лікарні зроблять безбар’єрними

У Мінрегіоні розробили нові будівельні норми, за якими всі медичні заклади в Україні будуть мати обов’язковий безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України оновлює державні будівельні норми щодо проектування закладів охорони здоров’я. Зокрема, пропонує привести у відповідність застарілі норми ДБН, щоб всі нові та реконструйовані лікарні, клініки та поліклініки, медамбулаторії, лабораторії та інші медичні заклади мали обов’язковий безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

«Напевно майже 90% медичних закладів в Україні не мають доступного безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – людей похилого віку, вагітних жінок, людей з післяопераційним станом здоров’я. Це стосується і лікарень, і поліклінік, і лабораторій, та інших закладів. Це кричуще і недопустимо. Зараз ми активно працюємо над оновленням будівельних норм щодо медичних закладів в Україні, що є дуже застарілими», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

 

Він наголосив, що найголовніше, що мають передбачати нові норми щодо проектування медичних закладів – обов’язковий і повсюдний безбар’єрний простір – вхід/вихід, пересування по поверхах, доступ до палат та всіх необхідних приміщень, лабораторій, аптек, універсальні туалети, доступні парковки.

 

 

Сьогодні навіть у Києві більшість лікарень є недоступними або не в повній мірі доступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення, в них немає безпечних та правильних пандусів, санвузлів, справних ліфтів з широкими дверима, скрізь сходи та пороги. ДБН В.2.2-10-2001 «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я» поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

 

Джерело