Дитячі майданчики зроблять більш безпечними

Мінрегіон планує оновити будівельні норми щодо влаштування безпечного та комфортного простору на дитмайданчиках з використанням сучасних матеріалів та дотриманням вимог безбар’єрності.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України оновлює державні будівельні норми щодо влаштування благоустрою, зокрема, планує внести низку нових обов’язкових вимог щодо проектування та будівництва сучасних та безпечних вуличних дитячих майданчиків. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

«За статистикою, щороку сотні дітей, граючись на дитячих майданчиках, отримують травми різного ступеня тяжкості. Наше завдання, зокрема, у нових ДБН щодо благоустрою, прописати обов’язкові сучасні вимоги, щоб нові та реконструйовані дитмайданчики були безпечними для здоров’я та життя дітей. Діючі норми щодо благоустрою застарілі, тому зараз ми працюємо над створенням нового проекту ДБН, де були б прописані всі обов’язкові вимоги безпеки, сучасні матеріали та кращі зарубіжні практики щодо влаштування безпечного та комфортного простору на дитмайданчиках», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

 

 

Парцхаладзе також підкреслив важливість врахування при проектуванні нових дитячих майданчиків вимог безбар’єрності, щоб сучасний ігровий простір був інклюзивним і доступним для кожного, у тому числі, дітей з інвалідністю. Зараз в Україні вже є перші пілотні проекти зі створення інклюзивних парків, де діти з інвалідністю можуть гратися і займатися поруч з однолітками. У повідомленні Мінрегіону зазначається, що Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook провів опитування користувачів соцмережі та зібрав низку пропозицій змін у ці ДБН.

 

Зокрема, щодо влаштування безпечного покриття на дитячих майданчиках, проектування окремих ігрових зон в залежності від віку дітей та огороджень від вуличних тварин. Крім цього, було запропоновано переглянути норми освітлення та озеленення дитмайданчиків тощо.

 

ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки, рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі та інші об’єкти.

 

Джерело