Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеатрах


Також міністерство планує розглянути зміни до ДБН, які б передбачали в медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу.

 

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування закладів культури вступають в дію з 1 листопада 2019 року, які містять параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

 

«На жаль, досі чимало закладів культури в Україні частково або повністю залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Відтепер ситуація має докорінно змінитися, адже з 1 листопада цього року будівництво та реконструкція цих будівель здійснюватиметься за новими ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони врахували вимоги щодо забезпечення доступу і вільного пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх приміщеннях закладів культури. Будь то кінотеатр, бібліотека, театр, концертний зал чи, наприклад, музей”, – наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

 

Новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних – 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше 2-х місць.

 

Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги.

 

Крім цього, з авансцени окрім 2-х східців-сходів необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.

 

У нових нормах зазначено, що для нового будівництва та реконструкції будівель закладів культури необхідно враховувати вимоги нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”.

 

У них прописані необхідні обов’язкові параметри для забезпечення реальної доступності осіб з інвалідністю, починаючи від під’їзду, місця паркування, потрапляння, пересування, комфортного перебування у приміщенні, і, звісно ж, повноцінного сприйняття події.

 

Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені: безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів, ширина дверей не менше 90 см, передбачені місця в першому або останньому рядах партеру або ложі, розміщені на плоскій ділянці підлоги, спеціальні облаштовані туалетні кімнати тощо.

 

Для людей з порушеннями слуху в залах для глядачів, аудиторіях, лекційних залах, читальних залах бібліотек передбачена система посилення звуку індивідуального чи колективного користування.

 

Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи. Наприклад, аудіопокажчики. ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” набрали чинності 1 квітня цього року.