В Україні змінюються правила будівництва житлових будинків вже з 2019 (інфографіка)


З 1 грудня в Україні набудуть чинності нові державні будівельні норми (ДБН) з проектування житлових будинків “Житлові будинки. Основні положення” з підвищеними вимогами до енергоефективності, інклюзивності та доступності житла.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з посиланням на слова заступника міністра Льва Парцхаладзе.

 

“Вони (нові ДБН – ред) дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, його інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти в будинках з 4-ма і більше поверхами, прибирають стару норму проектування радіоточок в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах і ще багато інших змін”, – цитує прес-служба Парцхаладзе.

 

Відзначається, що обов’язкові до виконання нові будівельні норми будуть поширюватися на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення житлових будинків висотою до 73,5 м включно.

 

При цьому будинки з більшою висотою будуть регулюватися будівельними нормами по висотних будинках.


Фото: facebook/lev.partskhaladze

 

За матеріалами УНІАН