Справа Недільського по привласненню комунальної землі на Гімназійній, 15 досі не передана до суду

Атовець Ігор Склеповий, після повернення із зони бойових дій на Сході України, веде власну «війну» із злісними сусідами. Чоловік не може оформити право власності на квартиру у новобудові по вулиці Гімназійній, 17. Сім'я Недільських, що живе в індивідуальному будинку по-сусідству, розпочала судову тяганину із забудовником. Втім вияснилося, що і саме подружжя незаконно привласнило землю, яка раніше належала громаді міста. По цьому факту поліція відкрила кримінальне провадження. Та пройшов рік, а справа і досі перебуває на стадії досудового розслідування.

Будівельний конфлікт по вулиці Гімназійній в мікрорайоні Пасічна триває уже другий рік. Там сім'я Недільських усіма методами перешкоджає введенню в експлуатацію 9-ти квартирного будинку по вулиці Гімназійна, 17. Відтак, на будівництво накладено судову заборону. Тому власники куплених квартир не можуть оформити прав власності на житло.

 

В цій новобудові придбав квартиру учасник бойових дій Ігор Склеповий. Він захищав Донецький аеропорт та отримав поранення. Наразі боєць АТО є інвалідом 3 групи.

 

Тепер Ігор Склеповий протистоїть людям, які боряться із забудовником. Втім як вияснилося, що його сусіди і самі грубо порушили містобудівні норми і земельне законодавство на земельній ділянці по вулиці Гімназійна, 15. Чоловік навіть звернувся до прокуратури з проханням притягнути подружжя Недільських до відповідальності за підробку документів і привласнення міської землі. В результаті було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.358 КК України. Пройшов рік, а справа і досі перебуває на стадії досудового розслідування.

 

Власники квартир запевняються, що їхня будова цілком законна, адже є зареєстрована декларація про готовність будинку до експлуатації. Крім того, забудовник провів всі комунікації, але позов сусідів з Гімназійної, 15 не дає людям оформити прав власності на житло.

 

У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини МВК підтвердили, що поки справа знаходиться у суді то забудовнику та іншим особам заборонено здійснювати будь-які дії стосовно багатоквартирного будинку, в тому числі, будівництво, підключення комунікацій, присвоєння поштової адреси та оформлення прав власності.

 

За словами власників квартир усі документи оформлені відповідно до закону. Зокрема будівництво і проектування відбувалося на основі рішення міськвиконкому та генплану. А тому звинувачення безпідставні сусідів вважають безпідставними. 

 

Як повідомляло раніше «Побудовано в Івано-Франківську», у 2004 році приватний підприємець Петро Євгенович Недільський отримав дозвіл для проведення проектно-пошукових робіт на будівництво споруди побутового обслуговування населення з надбудовою житлових приміщень. Приміщення під бізнес Недільський мав будувати за адресою вул. Гімназійна, 15.

 

У 2007 році Петро Недільський пише заяву міському голові Івано-Франківська з проханням дати йому дозвіл на саме будівництво цих комерційних приміщень, а через місяць МВК дає такий дозвіл. Підприємець укладає договір оренди землі і починає будову, яка перетворюється з комерційної на повноцінний приватний житловий будинок.

 

Цей будинок площею 229,6 м2 по вул. Гімназійна, 15 отримав свідоцтво на право власності у 2008 році. Власником нерухомості юридично вписали не підприємця Недільського, який орендує землю, а Петра Недільського як просту фізичну особу. Саме право власності видано на підставі розпорядження міського голови від 29 грудня 2007 р. Але в оригіналі цього розпорядження Петро Євгенович Недільський не числиться.

 

Уже маючи зареєстрований житловий будинок, Петро Євгенович робить останній крок для безкоштовної приватизації земельної ділянки. Оскільки земля надана саме підприємцю Недільському, то для приватизації землі підприємець змушений викупити землю. Але він йде на маленьку хитрість.

 

Івано-Франківська міськрада приймала рішення про безоплатну передачу землі у власність на підставі документів із землеустрою та висновку управління архітектури від 18 червня 2008 року, а цей документ магічним чином зареєстрований на Дмитра Олексійовича Федоріва, а не підприємця Недільського.

 

Якщо коротко, то підроблене розпорядження міського голови, для отримання свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомості і підроблений висновок дозволив безплатно приватизувати землю.