Що відомо про будівництво соціального житла для ВПО в Івано-Франківській громаді


Перша заступниця міського голови розповіла про стан справ, пов'язаний із будівництвом соціального житла для внутрішньо переміщених осіб.

 

Про це Вікторія Сусаніна повідомила на брифінгу, передає фіртка.

 

Відтак, за словами посадовиці, місто надіслало договір - погодження для партнерів НЕФКО, кошти в сумі 9,5 мільйонів підтвердили.

 

"Відповідно після всіх перемовин будемо розпочинати будівництво житла. Технічні умови нами одержані, геологія зроблена, тобто ми на стадії підписання документів, бо без договору ми нічого не зможемо робити", - зазначила Сусаніна.

 

Щодо мешканців, то Вікторія Сусаніна додала, влада з ними наразі в стадії листування.

 

"Але паралельно робимо ту роботу, яку необхідно робити з нашими донорами – підтвердження коштів, надання виписок.

Хочу нагадати, що у нас закладено співфінансування у бюджеті 20 мільйонів гривень, тому ми маємо зробити єдиність мережі та проведення газу.

Але найголовніше, щоб ми підписали договір й розпочинати виконання робіт", - зазначила заступниця очільника міста.

 

Нагадаємо, Івано-Франківська громада стала прихистком для понад 41 000 внутрішньо переміщених осіб, які були змушені через війну залишити свої домівки.

 

Міський голова напередодні повідомляв, що з нагоди будівництва соціального житла для ВПО проводив громадські слухання.

 

"Я проводив громадські слухання: багато чого почув, але насправді головна причина, чому мешканці міста виступають проти — бо вони банально не хочуть. Однак, це далеко від житлової забудови, й мені здається, що це навіть оживить той район.

 

Поки що є розуміння в Європейського Союзу, щоб виділяти ці кошти. Хочу відверто сказати, як і жителям села Микитинці, так і Хриплина направили відповідні міжнародні листи.

 

У Європі дивуються, що ми доходимо до таких проблем розв'язання житлових питань. Крім того, можливість проживання будуть надавати саме ВПО, які є військовими, та їхнім родинам.

 

Ті самі льотчики, багато є ВПО, їхні сім'ї проживають в гуртожитках, а тут мали б можливість житла. Ми працюємо, спілкуємось, розуміємо, що є різні думки.

 

Хибне мислення, що люди, які приїхали із Центральних чи Східних регіонів України — не патріоти. Багато хлопців є, які воюють і які є справжніми патріотами", — зазначив очільник громади.