Ріст курсу валют: як це вплине на ринок нерухомості влітку 2020 року?


Курс валют знову похитнувся не на користь гривні. Основною причиною стало звільнення попереднього та призначення нового глави Національного банку України. Саме від подальших дій новопризначеного регулятора залежатиме, що буде з вітчизняною валютою. 

 

В аналітичному центрі blago developer зазначають, ситуація на валютному ринку впродовж наступних декількох тижнів може вплинути і на ринок нерухомості.

 

За даними НБУ, бізнес має бути готовим до того, що наприкінці другого кварталу і на найближчі 12 місяців курс триматиметься на рівні 28,8 гривень за долар.

 

На сьогодні будівельна галузь майже оговталась від карантинного застою і повернулась до звичного ритму роботи. Попит на квартири також зріс. Посприяла цьому стабільна ціна метра квадратного.

 

Впродовж червня коливання вартості квартир не перетнуло межу в 1%. Проте, ситуація може кардинально змінитись. Підприємці до кінця літа очікують девальвації гривні. Для забудовників це означатиме зростання цін на будівельні матеріали, а отже і суттєве подорожчання вартості житла у новобудовах. 

 

До серпня франківці ще мають змогу купити квартири за весняними цінами. У вересні ж варто чекати  ріст цін до 10%. Схожа ситуація буде й на вторинному ринку. Покупцям, які хочуть встигнути купити квартиру за теперішніми цінами,  рекомендують не зволікати. 

 

Також зазначимо, в Україні почала діяти держпрограма “Доступне житло під 10%”. Скористатись нею вже можуть клієнти blago developer.

 

Купити квартиру в Івано-Франківську на вигідних умовах від забудовника можна у ЖК Family Plaza, Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, ЖК Chocolate, Main House, Авторський, житловому районі Manhattan, Паркова Алея та елітних будинках Parus, Royal Hall, чи будинок у котеджному містечку Franko River Club.