Реконструкція гуманітарного корпусу Прикарпатського університету обійдеться у понад 11 млн грн

Гуманітаний корпус Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника реконстуюють уже впродовж декількох місяців, зокрема, замінили дерев’яні вікна на металопластикові та оновлюють фасад будівлі.

За об’ємами, це один із найбільших інвестиційних енергозберігаючих проектів Прикарпатського національного університету за останні десятиліття, пише Галка. 

 

Впродовж декількох місяців у корпусі замінили близько півтисячі вікон на пластикові, наразі мінватою утеплюється більше 4 тисяч квадратних метрів стін і близько 2 з половиною тисяч квадратних метрів підвальних приміщень і даху. Корпус має бути зроблений згідно зі всіми нормами, які сьогодні передбачені по енергозберігаючих технологіях.

 

"Це найбільший корпус нашого університету – там навчаються близько 60%  студентів, і він був найбільш проблемний серед усіх корпусів, оскільки технічно був у дуже складному стані", - відзначає ректор вишу Ігор Цепенда.

 

"Будівлю побудували ще у 1980-х роках з розрахунком на те, що газ дешевий. Стіни мали б бути не такими, які зараз плануються. У результаті, починаючи з кінця 1980-х років, коли корпус запрацював, студенти і викладачі постійно відчували дискомфорт, оскільки взимку було холодно, а влітку – спекотно, адже корпус розташований з півночі на південь", – пояснює Цепенда.

 

За результатами проектно-кошторисно-документаційних робіт, реконстукцію оцінили у близько 12 мільйонів гривень. Провели відкриті торги на "Прозорро", і будівельна фірма "Структура" за майже 11 мільйонів 300 тисяч гривень проводить ці роботи.

 

Керівник ПНУ імені Василя Стефаника розповідає, що роботи здійснюються за підтримки Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України.

 

"Це повністю державні кошти, які надали університету для реконструкції восьмиповерхового корпусу, – зауважує ректор.

 

Роботи планують завершити до 1 вересня.

 

"1 вересня ми хочемо, щоб ззовні все було виглядало так, як треба. Студенти побачать новий корпус. Натомість всередині роботи будуть далі продовжуватися, адже ми також плануємо у цьому році покращити систему опалення. На даху вже є сучасна шестимодульна котельня, але батареї ще з 80-х років, і, відповідно, ми ставимо перед собою таке амбітне завдання – до 15 жовтня зробити спробу заміни всіх батарей, труб. А наступний етап – відремонтувати аудиторії, щоб цей корпус отримав нове життя. Переконаний в тому, що вже з цього моменту викладачі і студенти будуть навчатися у комфортних умовах", – каже Ігор Цепенда.

 

Актовий зал не входить у проект. Ремонт сцени провели ще декілька років тому, наступний етап – ремонт даху, і так крок за кроком, запевняє ректор.

 

"Впродовж наступних років працюватимемо над тим, щоб усі корпуси отримали нове життя", – підсумував Цепенда.