Поліція Прикарпаття попереджає про шахрайство, пов'язане з орендою житла


Поліція Прикарпаття звертається до громадян: будьте обережними під час оренди житла, бо можна натрапити на шахраїв.
Про це повідомили в поліції Івано-Франківської області.
Шахрайство, пов'язане з орендою житла – одне з популярних видів майнових злочинів, де аферисти без будь-яких труднощів привласнюють грошові кошти громадян.
Тому правоохоронці закликають перевірити інформацію, перед тим, як перераховувати кошти за попереднє бронювання квартири чи будинку.
До прикладу у схоже шахрайство потрапила мешканка Хмельниччини. На одному із популярних сайтів жінка знайшла оголошення про здачу в оренду будинку. Зв'язавшись із нібито власником, потерпіла обговорила всі умови бронювання котеджу на літній період.

Опісля, здійснила передплату на рахунок співрозмовниці. Як результат, після отримання коштів, шахрайка видалила усі повідомлення та на телефонні дзвінки не відповідає.

За фактом шахрайських дій слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та наразі працюють над пошуком зловмисниці.

️Правоохоронці нагадують, аби не потрапити на гачок аферистів, необхідно знати кілька простих фактів про оренду житла:

  • ️Перш за все реальні власники помешкань ніколи не обмежують свою рекламу одним інтернет-ресурсом.
  • ️Якщо вам сподобалась пропозиція на сайті оголошень, під час телефонної розмови запитайте, де ще можна знайти ці апартаменти. Нерідко в людини, яка займається здачею житла в оренду, є особистий сайт.
  • ️Щоб перевірити реальність пропозиції самотужки, достатньо лише ввести номер власника або адресу квартири, будинку, котеджу в пошуковій системі. Ви отримаєте список сайтів, де розміщувалась інформація цієї людини.
  • ️Ще одне, на що слід звернути увагу, так це банківська картка, на яку просять перерахувати кошти. Якщо при спробі сплатити суму не показується, на чиє ім’я вона оформлена, краще відмовитися від такої броні. Аферисти відкривають рахунки саме в таких банках, щоб їх важче було упіймати.
  • ️Запам’ятайте, ніколи не спокушайтесь надто низькою ціною.️
  • «Загугліть» адресу - чи справді є такий будинок та перевірте фото. Якщо вони надто привабливі і різного розміру - вони точно взяті з інтернет мережі. Найкраще - поїдьте та огляньте житло. Якщо воно в іншому місті, то попросіть про це знайомих. Якщо немає такої можливості, то нехай орендодавець скине вам якомога більше фото житла з різних ракурсів і копії документів.