Поради як вичислити недобросовісного орендодавця публікує газета Сегодня.
Знати, з ким маєте справу.
Квартирні (і будь-які інші) шахраї будуть всіляко намагатися приховати своє ім'я, щоб уникнути відповідальності в подальшому. Тому важливо звертати увагу на поле "Ім'я" в оголошенні. Якщо в нього вписаний номер телефону, вкрай висока ймовірність того, що орендодавець недобросовісний. В цілому, небажання людини представлятися на будь-якому етапі оформлення домовленості і оплати має стати тривожним дзвіночком.
Додатковий сигнал – нещодавно створений профіль автора оголошення. Існує ймовірність, що людина його завела виключно, щоб виманити грошей, і не буде використовувати для інших цілей.
Не "купуватися" на низьку ціну.
Занадто приваблива ціна на кімнату або квартиру – ще один підозрілий сигнал. Якщо орендодавець при цьому просить передоплату (особливо стовідсоткову), то це напевно пастка.
Фотографії – важливий інструмент перевірки справжності оголошення.
За допомогою розміщених в оголошенні фотографій найлегше перевірити його справжність. Перш за все, зображення слід завантажити в поле "Пошук по картинці" пошукача Google. Якщо це ж фото сильно розтиражоване в інтернеті, напевно, автор оголошення просто приманює жертву красивими, але краденими знімками.
Якщо фотографії справжні, але у вас є сумніви, можна провести наступний етап фотопереверки – попросіть орендодавця сфотографувати обумовлений предмет в тому ж інтер'єрі, що на знімку. Наприклад, це може бути (умовно) червона чашка на кавовому столику або свіжа газета на ліжку. У реального власника нерухомості не повинно виникнути проблем з виконанням такого прохання. Як і з тим, щоб надати фотографії представленого інтер'єру в різних ракурсів.
Ще ефективніше попросити орендодавця про відеодзвінки, під час яких він покаже кімнату або квартиру і відповість на всі питання. Якщо ж автор оголошення стверджує, що його житло знаходиться зовсім поруч біля моря, то можна попросити його під час бесіди вийти на вулицю і показати, що пляж дійсно поруч.
Важливо також пам'ятати, що оголошення з невеликою кількістю фотографій (а то і зовсім з одного) можна ставити під сумнів.
Номер телефону – друге ім'я орендодавця.
Перевіряти через пошукові системи важливо не тільки фото, але і зазначений в оголошенні номер телефону. Номер реальної людини напевно залишив "слід" в інтернеті. Крім того, якщо автор оголошення представляється ріелтором, то його номер обов'язково повинен бути прив'язаний до мессенджерів – WhatsApp, Viber, Telegram і подібних. Як кажуть професійні представники ринку, це важливий інструмент роботи для людини, який здає нерухомість в оренду. Якщо орендодавець-ріелтор ним не користується, значить, він зовсім не ріелтор.
Соцмережі розкажуть багато.
Зараз важко знайти людину, якої не було б в соціальних мережах. Facebook – це не тільки платформа для ведення особистого блога, але і зручний майданчик для просування своїх послуг. Тому варто пошукати ім'я людини, що дала оголошення, в соцмережах. У сумлінного орендодавця, особливо якщо він ріелтор, пропозиція напевно буде розміщена ще й на особистій сторінці. Крім того, якщо він складається в спільнотах цієї тематики і активний в них, значить приводів сумніватися в його чесності ще менше.
Важлива форма оплати.
Вимога часткової передоплати послуг оренди житла саме по собі не є підозрілою. Але якщо орендодавець, наприклад, просить зарахувати йому ці гроші на телефон, це серйозний привід задуматися про його сумлінність.
Експерти з питань фінансової безпеки не рекомендують також зараховувати гроші на електронні гаманці. У разі чого їх дуже складно відстежити. А готівку – практично неможливо.
Оптимальний варіант – переклад передоплати на карту. Але і тут можуть бути нюанси. Наприклад, останнім часом шахраї часто дають своїм жертвам номер карти, але не називають ім'я власника цієї картки і приховують своє ім'я. Подібним пропозиціям довіряти не варто.
Тест на умови бронювання.
Шахраї часто заманюють жертв, пропонуючи їм додаткові вигоди при бронюванні житла. Наприклад, ви хочете в наступному місяці забронювати житло на добу. Професійні орендодавці неохоче погоджуються на таку бронь в довгостроковій перспективі – їм вигідніше почекати клієнта, який захоче зняти житло на більш тривалий термін. У високий сезон в орендодавців рідко трапляються вікна в графіку здачі. Шахрая ж цікавлять тільки гроші, тому він із задоволенням підтвердить бронь, щоб швидше отримати передоплату.
Перевірити підозрілого орендодавця можна, попросивши кого-небудь з родичів чи знайомих зателефонувати передбачуваному власникові житла і попросити здати його на ті ж дати. Шахрай без проблем на це погодиться.
0 Коментарів - Написати коментар