"Після реконструкції будівлю використовуватиме УГКЦ": прокуратура про 170-річний дім у Франківську


Будинок на вулиці Чорновола, 9 в Івано-Франківську, в якому розташовувалася військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону, перебував в аварійному стані, тому там зараз проводять реконструкцію. Згодом приміщення передадуть Івано-Франківському Архієпархіальному управлінню УГКЦ.

 

Про це кореспондентці Суспільного розповіла речниця відомства Юлія Галущак.

 

За її словами, будівля на вулиці Чорновола, 9 була збудована та належала певний час Українській греко-католицькій церкві. У цьому приміщенні вкінці XIX століття розташовувалася бурса св. Миколая.

 

"Упродовж останніх десятиліть ця будівля використовувалася військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону, однак через аварійний стан та застарілість приміщення там було небезпечно перебувати, також економічно недоцільно ремонтувати та відновлювати. На це є висновки експерта про аварійність будівлі. Тож у 2018 році до військової прокуратури Західного регіону України звернулося Архієпархіальне управління УГКЦ щодо можливості повернення будівлі, яка історично йому належала", — каже Юлія Галущак.

 

Натомість в управлінні УГКЦ, за словами Юлії Галущак, обіцяли надати військовій прокуратурі Івано-Франківського гарнізону інше приміщення.

 

"Варто зазначити, що списання будівлі відбулося за погодженням Фонду держмайна і при цьому є документація, що будинок не є пам’яткою архітектури. На даний час там триває реконструкція. Після надання прокуратурі новозбудованої будівлі із земельною ділянкою у центральній частині міста з більшою площею та усіма необхідними комунікаціями приміщення на вулиці Чорновола, 9 надалі буде використовувати у своїй діяльності Архієпархіальне управління УГКЦ", — каже речниця спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

 

Юлія Галущак каже, що у прокуратурі є вся документація на проведення реконструкції будівлі через її аварійний стан.

 

"Там було небезпечно перебувати нашим працівникам і також було економічно не доцільно ремонтувати й відновлювати, на що є висновки експерта", — розповідає речниця.

 

За її словами, яким чином використовуватиме приміщення на Чорновола, 9 Архієпархія УГКЦ, у прокуратурі не знають.