Обіцяють, але не виконують: у Франківську будкомпанія 3 роки не вводить в експлуатацію житловий будинок


У Франківську будівельна компанія “СКС Інвестбуд” на ринку нерухомості відносно недавно, з 2017 року.

 

3 травня 2018 року рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ТОВ “СКС Інвестбуд” було надано містобудівні умови для будівництва багатоквартирного житлового будинку №7 на вулиці Потічна, 1, у селі Вовчинець, інформує ПІК.

 

Забудівельник у 2018 році розпочав будівництво вище зазначеного будинку, та уклав договори купівлі-продажу квартир, які мають бути готові в майбутньому.

 

Відповідно до цих договорів, компанія отримала кошти та взяла на себе зобов’язання побудувати та ввести в експлуатацію 1-2 секцію багатоквартирного будинку до\ не пізніше 1-го кварталу 2019 року; 2-5 секцію – не пізніше 4-го кварталу 2020 року.

 

На сьогодні (травень 2022 року) будинок все ще не введений в експлуатацію. Йдеться зокрема, про 1-2 секції. Роботи щодо прокладання зовнішніх та внутрішніх мереж, благоустрою – наразі не ведуться, а загалом будівництво фактично заморожено. Всього в будинку – 175 квартир, 90% з яких, вже продано. Тобто, понад 150 сімей ризикують бути ошуканими.

 

ТОВ отримало від покупців орієнтовно 4 млн. дол. США. Проте, не виконавши цілком зобов’язання перед покупцями житла, забудовник на початку 2021 року таки облаштував доступ до території 1-2 секції, забезпечив подачу води та електроенергії.

 

Надав доступ до квартир для проведення ремонтних робіт та анонсував подачу газу, й введення будівлі в експлуатацію протягом декількох місяців. Тоді близько 20 сімей в’їхали для проживання в цей будинок. Наразі там проживає 10 сімей, майже усі вони з дітьми різного віку.

 

 

 

Не зважаючи на те, що людям доводилося оплачувати за електроенергію за тарифом 5,4 грн за кВт-год, що майже в 4 рази більше, аніж встановлений Урядом.

 

2 травня 2022 року повністю припинено подачу електроенергії у цей будинок. Люди фактично залишилися без комунальних послуг. А без введення в експлуатацію, електроенергію, навряд чи відновлять.

 

За інформацією Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), “СКС Інвестбуд” 5 разів намагалося ввести будівлю в експлуатацію, але щоразу отримувало відмову:

 

“Ми маємо обґрунтовані сумніви щодо відповідності проектної документації фактичній реалізації проекту, що і може бути причиною відмови у введенні будівлі в експлуатацію”.

 

Ім’я директора компанії Любомира Рекрутяка, який безпосередньо укладав угоди купівлі продажу нерухомості та є засновником чи власником 18 подібних будівельних компаній, і раніше фігурувало у подібних ситуаціях.

 

 

 

Щодо роботи самого Товариства з обмеженою відповідальністю “СКС Інвестбуд”, то номер телефону, який вказаний на сайті будівельної кампанії знаходиться “поза зоною досяжності”.

 

Проте директор компанії Любомир Рекрутяк у коментарі ПІК підтвердив, що були спроби введення даного будівельного комплексу в експлуатацію. Окрім того, він зазначив, що будівництво об’єкту наразі триває.

 

“Так, одного разу там була помилка. Іншого – ще якась незрозуміла річ. Підстав для невведення в експлуатацію немає. Зараз ми готуємо документи, для того, щоб знову їх подати. Будівництво інших секцій наразі продовжується”, – запевняє пан Любомир.

 

Директор СКС “Інвестбуд” каже, що власникам квартир варто просто поки перечекати.

 

“Є двоє людей, які вічно розганяють паніку. Треба перечекати, все буде добре. Зараз війна, і це затяжний процес. Ми ж не єдина будівельна компанія в місті, яка не може в такий час ввести будинок в експлуатацію”, – додає Рекрутяк.

 

Але от скільки людям ще чекати, і чи зможуть вони проживати у власних квартирах наразі не відомо. Як і те, чи цього разу спроба введення будинку в експлуатацію буде вдалою, і знову не “затягнеться” на три роки.

 

Довідково: введення будинку в експлуатацію — процедура, яку потрібно пройти перед тим, як почати експлуатувати будь-який будинок. Саме ця документація дає право на підключення всіх комунікацій: світла, води, опалення, каналізації. На нерухомість, що не введена в експлуатацію, не можна оформити право на власність: таке житло не вийде продати, подарувати, передати у спадщину, використовувати як заставу тощо.