До обласного управління ДАБІ Івано-Франківщини реформи ще не дійшли? Там продовжує працювати та ж Державна архітектурно-будівельна інспекція із тими ж керівниками, і про зміни там поки що не йдеться. ДАБІ як існувало у своєму початковому вигляді, так і продовжує свою роботу під керівництвом Ігоря Мусіловського. Про це з самого Івано-Франківська повідомила журналістка «СтопКору» Любов Данча.
«Ми приїхали в Івано-Франківськ, щоб перевірити інформацію від нашого анонімного викривача корупції. За його даними, територіальний орган ДАБІ насамперед реєструє початок виконання будівельних робіт, а потім вже за 3 дні ці об’єкти вводять в експлуатацію. Реформ ми не побачили, на дверях установи навіть та ж табличка висить, а Мусіловський як не ходив на роботу, так і не ходить», – розповіла вона.
Журналісти також навідались із візитом до ПП «Фасадтермосервіс», яке займається виробництвом поліпропіленових матеріалів. За даними інсайдера, воно входить до списку підприємств, які за кілька днів ввели в експлуатацію свій об’єкт будівництва (в категорії СС1).
Варто зазначити, що цей об'єкт відповідно до закону «Про оцінку впливу на довкілля» підпадає під категорію об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля. Саме задля цього законом передбачено отримання відповідного звіту щодо екологічної складової проєкту.
Водночас, за інформацією Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, відсутні дані щодо отримання замовником відповідного звіту.
Об'єкт, який потребує отримання звіту щодо оцінки впливу на довкілля – не може бути віднесений до об'єктів із класом наслідків СС1. Отже, наявне заниження класу наслідків.
«Об'єкт побудований майже за 3 дні, враховуючи, що повідомлення внесено до реєстру 25 листопада, а декларація про готовність була зареєстрована вже 28 листопада 2019», – розповідає викривач корупції.
На підприємстві журналістів запевнили, що всі відповідні документи мають, проте так і не показали їх. Керівник Роман Косар пообіцяв надати їх пізніше, у тому числі і висновок ОВД.
На думку журналістки, місцевих підприємців ситуація повністю влаштовує.
«Їм набагато зручніше та вигідніше виходить дати хабаря та швидко оформити всі документи. Особливо поширена схема заниження класу наслідків об’єкту будівництва, як ми це бачимо на прикладі «Фасадтермосервісу», – наголошує вона.
За словами викривача, корупційні схеми напрацьовані роками та не можуть бути непоміченими керівниками ДАБІ України.
«На території області діє негласна схема, завдяки якій замовник із проєктувальником занижують клас відповідальності об’єкта, а ДАБІ заплющує на це очі. Така корупція не може проходити повз керівника територіального ДАБІ Мусіловського. А отже, реалізація такої схеми неможлива без участі очільника органу та його керівників», – підкреслює інсайдер.
Зазначимо, у березні 2020 року Уряд заявив про початок реформування однієї з найкорумпованіших галузей України – містобудування.
Головним кроком реформи галузі містобудування назвали ліквідацію монополіста – Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).
Замість цього органу, наділеного надмірними повноваженнями, мали створити три центральних органи влади:
- Державна сервісна служба містобудування;
- Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні;
- Державна інспекція містобудування, яка здійснюватиме нагляд і контроль у будівництві.
Насправді ж реформовані служби поки що не працюють та діють номінально. Їхні функції виконує ДАБІ, а корупція продовжує розквітати. При цьому, відповідно до травневої постанови Кабінету Міністрів, вже існують юридичні особи публічного права.
0 Коментарів - Написати коментар