Міська рада забрала у фірми Романа Тимківа 0,8 га землі та віддала під будівництво житла для учасників АТО

Ділянку по вулиці Надрічна фірма екс-депутата міської ради Романа Тимківа орендував 12 років для будівництва мотелю з сервісним обслуговуванням автомобілів. Нині земля пустує і заросла травою, а єдиний натяком на будівництво є старий дерев’яний паркан. Зрештою Івано-Франківська міська рада поставила крапку у цій історії і знайшла для комунальної землі куди краще застосування. Тепер там зведуть багатоквартирні будинки для учасників АТО.  

Земельна ділянка по вулиці Надрічна, площею 0,7976 га, донедавна перебувала в оренді у приватного підприємства «Плюс 999». Її цільове призначення – «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови». Міська рада передала землю в оренду ще у 2004 році для будівництва мотелю з сервісним обслуговуванням автомобілів. З того часу, на протязі 12 років, підприємство «Плюс 999» успішно поновлювало договір оренди землі. При цьому функціональне призначення ділянки, а саме будівництво мотелю, залишалось без змін.

Ділянка на кадастровій карті  

 

У січні 2013 року Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини видав підприємству «Плюс 999» містобудівні умови та обмеження на будівництво центру сімейного дозвілля із закладом громадського харчування по вулиці Надрічна.

 

Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки видані ПП "Плюс 999"

 

Згодом довкола ділянки орендар встановив дерев’яний паркан. Однак, із самим будівництвом якось не заладилось. За 12 років оренди фірма не побудувала ані мотелю, під яких відводилась земля, ані центру сімейного дозвілля.

 

Для підприємства «Плюс 999» термін користування землею закінчився у липні 2016 року. Проте у жовтні Івано-Франківська міська рада вирішила договір оренди землі не продовжувати. Відтак ділянка провернулась у комунальну власність міста.

 

За даними аналітичної ї платформи «YouControl», приватне підприємство «Плюс 999» створене ще у 1999 році. Основний вид діяльності  - організація будівництва будівель. Керівником фірми заявлений Дьох Віталій Якович.  Засновником підприємства є відомий у Франківську забудовник, екс-депутат міської ради, директор «Львівського бронетанкового заводу» Роман Тимків.

 

До слова, влітку Роман Тимків став фігурантом корупційного скандалу. Національне антикорупційне бюро оголосило йому підозру у скоєнні злочину за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а саме «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

 

Скрін з «YouControl»

 

Скрін з «YouControl»

 

Кілька місяців по тому як міська рада відмовила продовжувати договір оренди землі для підприємства «Плюс 999», знайшлися бажаючі змінити цільове призначення ділянки та забудувати її житловими будинками.

 

Громадська організація «Прикарпатська спілка інвалідів та учасників АТО» подала в міську раду звернення для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою для будівництва та обслуговування  багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення. У грудні 2016 року питання погодив виконавчий комітет і виніс на розгляд сесії міської ради. Проте депутати це рішення не підтримали і відмовили «Прикарпатській спілці інвалідів та учасників АТО» віддати землю під забудову.

 

Втім, відмовивши у виділені землі одній громадській організації, міська рада погодила клопотання іншої. У червні 2017 року депутати надали дозвіл громадські організації «Івано-Франківська обласна спілка учасників та інвалідів АТО» на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,64 га по вулиці Надрічній для будівництва багатоквартирних будинків інвалідам, учасникам АТО.

 

На сесії 30 серпня  міська рада доповнила це рішення погодивши поділ земельної ділянки по вулиці Надрічній, загальною площею 0,7976 га на дві земельні ділянки орієнтовною площею 0,64 га та 0,15 га.

 

В результаті ділянку, яке підприємство «Плюс 999» за 12 років оренди так і не змогло освоїти, розділили. На більший шмат землі площею 0,64 га «Івано-Франківська обласна спілка учасників та інвалідів АТО» розробляє проект землеустрою для будівництва житла учасникам АТО.

 

Варто відзначити, що окрім громадських організацій, на земельну ділянку по Надрічній претендувало товариство з обмеженою відповідальністю «Річковий парк ІН». Фірма звернулась до міської ради з прохання орендувати ділянку терміном на три роки для будівництва та обслуговування АЗС з комплексом автомийок та центром сімейного дозвілля. У клопотанні було вказувало про купівлю у приватного підприємства «Плюс 999» незавершеного будівництва готовністю 8%.  Втім у серпні 2017 року міська рада постановила відмовити ТОВ «Річковий парк ІН» в оренді землі.

 

За даними аналітичної  платформи «YouControl», товариство з обмеженою відповідальністю «Річковий парк ІН» засноване у 2014 році. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Статутний капітал заявлений у розмірі 1000 гривень. Керівником та одним із засновників фірми числиться Скотник Василь Іванович. Його сума внеску до статутного капіталу складає одну гривню. При цьому фірма зареєстрована у тому самому будинку по вулиці Січових Стрільців, що і підприємство "Плюс 999". 

 

Скрін з «YouControl» 

 

Ще одним засновником вказано товариство з обмеженою відповідальністю «Станіславжитлобуд», із внеском у 999 гривень. Сама ж фірма створена ще 10 років тому і займається будівництвом житлових та нежитлових будівель. Цікаво те, що керівником «Станіславжитлобуду» зазначений Дьох Віталій Якович. При цьому він же числиться керівником підприємства «Плюс 999», яке 12 років орендувало ту саму ділянку на Надрічній під будівництво мотелю.    

 

Скрін з «YouControl»