На офіційному сайті міста розміщено посилання для заповнення відповідної заявки-припозиції щодо Генплану.
Їх опрацьовуватимуть фахівці Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини. Процедура триватиме до 1 вересня.
«Генеральний план – це є великий комплекс робіт, який місто повинне зробити, щоб динамічно розвиватись, в тому числі, й інфраструктурно: дороги, парки, сквери, садочки, школи. Адже Івано-Франківськ одне з небагатьох міст, яке динамічно розвивається. І вже за десять років прогнозуємо населення 300 тисяч», - зазначив Руслан Марцінків. Він додав, що затверджений генплан також дозволить контролювати стихійну забудову. Бачення міста: перш за все потрібно відвести місця для соціальної інфраструктури. Це нові школи, садки, рекреаційні зони, мости, спортивні споруди. Важливо врахувати у проектуванні й приміські села.
Як розповів головний архітектор міста Орест Кошик, діючий генплан прийняли ще в далекому 2001 році. Зараз він втратив свою актуальність.
Тому у березні цього року сесія міськради прийняла рішення до коригування містобудівного документу. Наразі відбувся тендер по «ПроЗорро», який виграла київська фірма «Діпромісто».
Є затверджений календарний план, за яким працює проектант. Згідно з ним коригований генплан Франківська мають представити вже в листопаді.
До цього прийматимуть заявки мешканців, активістів та підприємців. Далі усі пропозиції розгляне фахова комісія і ті, що не суперечитимуть нормам, винесуть на слухання виконавчого комітету. Підтримані ідеї проектант врахує під час коригування генплану.
По тому пройдуть громадські слухання, а навесні міська рада планує провести перший в Івано-Франківську місцевий референдум. Він врахує думку мешканців щодо нового проекту генплану.
Нагадаємо, як писало Побудовано в Франківську, в березі цього року міська рада дозволила внести зміни до генерального плану Івано-Франківська. Відтак, департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини оголосив допорогову закупівлю на виконання робіт з розробки містобудівної документації по внесенню змін до генплану міста.
За результатами торгів, переможцем став Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя. Київське підприємство готове виконати роботи із внесення змін до генплану за 903 800, 26 гривень.
При цьому, що очікування вартість робіт складала 1 400 000 гривень.
Інформація аналітичної платформи «YouControl».
Довідково:
Генеральний план - це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.
Генеральним планом визначаються:
потреби в територіях для забудови та іншого використання;
потреба у зміні межі населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій;
межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій;
планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту;
загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного і санітарно-гігієнічного стану;
території, які мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання;
інші вимоги, визначені державними будівельними нормами.
0 Коментарів - Написати коментар