Єдиною вимогою для тих, хто хоче приватизувати земельну ділянку є належність до громадянства України. Кожен українець має рівні права на землю, однак на практиці трапляється, що двоє сусідів можуть мати різні за розміром та призначенням ділянки. У одного з них може бути лише сад біля будинку, а у іншого додатково, гараж, та ще кілька гектарів сільськогосподарських угідь.
Буває, що громадяни, котрі можуть взяти ділянку у власність безоплатно погано поінформовані про те, скільки і якої землі їм належить за Законом.
Наразі кожен повнолітній громадянин України має право безкоштовно приватизувати п’ять ділянок землі під різні цілі: будівництво будинку, гаражу, садівництво, особисте сільське господарство і для будівництва дачного будинку. В цілому можна приватизувати 2,28 га землі.
Право на безоплатну приватизацію може бути використано тільки один раз по кожному із шести видів використання ділянок. У випадку приватизації ділянки одним з подружжя, наприклад, чоловіком, жінка не втрачає права на безоплатну приватизацію, проте приватизовані ними ділянки вважатимуться їх спільною власністю.
’
Отримати ділянку землі можна в будь-якому регіоні країни і це не залежить від місця проживання. Для її приватизації необхідно знайти вільну ділянку. Залежно від того, де вона знаходиться – в межах міста, села, або району, в ті органи самоврядування і потрібно звертатися із відповідною заявою. У ній повинні бути вказані приблизний розмір землі та її цільове призначення. Також необхідно додати карту та графічний малюнок, де зазначене місце розташування ділянки. Така заява розглядається протягом місяця.
Отримавши згоду відповідного органу місцевого самоврядування, можна починати розробку проекту щодо відведення землі. Цим займається землевпорядна організація – за її послуги доведеться заплатити.
Якщо всі документи в порядку і проект складений правильно, в перебігу двох тижнів кадастровий реєстратор видає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера.
З цією випискою і екземпляром проекту землеустрою необхідно повернутись до розпорядника землі – місцевої ради або адміністрації. Вони затвердять проект і зареєструють в Міністерстві юстиції право власності. Після цього рада чи адміністрація приймає рішення про передачу у власність землі із зазначенням площі та її розміщення.
Щоб отримати останній документ – свідоцтво про право власності на земельну ділянку, потрібно звернутись із заявою про держреєстрацію до Укрдержреєстру або до реєстратора Госгеокадастру.
У селах значно простіше отримати землю, ніж в місті. Все дуже залежить від ліквідності землі – чим менше ліквідна земля, тим простіше її отримати.
0 Коментарів - Написати коментар