Франківська мережа аптек через суд поновила договір оренди на землю, бо хоче будувати багатоповерхівки

Товариство «Іва-Фарм» відоме в Івано-Франківську за мережею однойменних аптек. Фірма понад 20 років займається торгівлею фармацевтичними товарами. А тепер вирішила спробувати себе у будівельній сфері. Їхнє дочірнє підприємство «Фармація» 7 років орендувало ділянку під житлову забудову по вулиці Вовчинецькій, допоки міська рада вирішила не продовжувати договір оренди і повернути землю місту.

У вересні 2004 році дочірнє підприємство «Фармація» товариства з обмеженою відповідальністю «Іва-Фарм» викупило в будинку на вулиці Вовчинецькій, 55 нежитлові приміщення, площею 159, 6 кв м.

 

Роком пізніше міськвиконком дозволив провести проектно-пошукові роботи для будівництва багатоквартирного житлового будинку, при умові знесення існуючої будівлі.

 

Пізніше «Фармації» видали АПЗ (архітектурно-планувальне завдання) на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вулиці Вовчинецькій, 55.

 

У 2009 році «Фармація» отримала дозвіл на складання проектну землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1000 га. Підприємство задекларувало, що планує знести викуплений нежитловий будинок №55 на вулиці Вовчинецькій, а на його місці побудувати багатоквартирний житловий будинок.

 

Наступного року Івано-Франківська міська рада затвердила відведення земельної ділянки для фірми «Фармація». Та орендувала ділянку площею 0,0813 га на вулиці Вовчинецькій, 55 терміном на три роки, для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Після закінчення визначеного терміну, міська рада у 2014 році поновила договір оренди землі ще на 2 роки.

 

За даними кадастрової карти, цільове призначення ділянки - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що дозволяє віднести її до категорії земель житлової забудови.

 

Земельна ділянка по вулиці Вовчинецькій, 55 на кадастровій карті  

 

 

У квітні 2016 року «Фармація» звернулася до місцевої влади з клопотанням продовжити договір оренди землі, але вже на 10 років. Та на засіданні виконавчого комітету питання не набрало достатньої кількості голосів і його відправили на доопрацювання.

 

Восени фірма направила повторне звернення – поновити договір оренди землі на вулиці Вовчинецькій, 55, і знову на 10 років. На цей раз міськвиконком підтримав клопотання підприємства і виніс питання на розгляд сесії. Та у січні 2017 року Івано-Франківська міська рада відмовила підприємству «Фармація» у поновлені договору оренди землі.

 

Загалом ділянка перебувала у користуванні підприємства 7 років, а будівля №55 на вулиці Вовчинецькій стоїть там і досі. Здавалося би, намір звести багатоквартирний житловий будинок залишився тільки на папері. Та навесні цього року ДП «Фармація» та ТОВ «Іва-Фарм» звернулися до департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини за дозволом на розробку детального плану території, для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями громадського призначення у межах вулиць Вовчинецької – Коцюбинського – Тарнавського – Романа Купчинського.

 

Поданий у звернені кадастровий номер земельної ділянки співпадає із ділянкою на вулиці Вовчинецькій, 55, яку фірма орендувала раніше. Більше того, це звернення розглядалося у березні на засіданні постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин. Хоча ще січні, за рішенням міської ради, підприємству відмовлено у користуванні землею.

 

Згодом підприємство звернулося до суду із вимогою визнати недійсним рішення міськради від 20 січня 2017 року, яким ДП "Фармація" ТзОВ "Іва-Фарм" відмовлено у поновленні договору оренди землі площею 0,0813га по вулиці Вовчинецькій, 55. 

 

У травні 2017 року Господарський суд Івано-Франківської області задовольним позов підприємства «Фармація» та постановив визнати рішення міської ради недійсним, договір оренди землі поновити.

 

У свою чергу Івано-Франківська міська рада подала на апеляцію. Однак і її результати виявилися невтішними. Львівський апеляційний господарський суд лиш частково задовільнив вимоги міськради. Суд прийняв нове рішення яким поновив договір оренди землі на ділянку по вулиці Вовчинецькій, 55 терміном до червня 2018 року. 

 

За даними аналітичної системи «YouControl», дочірнє підприємство «Фармація» товариства з обмеженою відповідальністю «Іва-Фарм» засноване у 2003 році. Фірма здійснює роздрібну торгівлю фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах. Керівником і кінцевим власником зазначений Венгринюк Іван Миколайович. Розмір статутного капіталу складав 1 500 000 гривень. Засновником фірми числиться товариство з обмеженою відповідальністю «Іва-Фарм».

 

 

Керівництво та вид діяльності ДП "Фармація" 

 

 

Засновники ДП "Фармація"  

 

За даними аналітичної системи «YouControl» підприємство «Іва-Фарм» теж займається роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами. Серез засновників фірми числиться Іван Венгринюк.