вул. Галицька-Витвицького Скандальна забудова

Адреса: Івано-Франківськ, вул. Галицька-Витвицького
Клас об'єкта: Економ
Стан будівництва: Скандальна забудова

Протягом трьох років триває судова тяганина щодо привабливих земель поблизу річки Бистриця Солотвинська між Івано-Франківською міською радою і орендарем землі ТОВ "Тора-10".

За словми забудовника  він планує збодувати на цьому місці житловий комплекс з приміщеннями громадського призначення.

Детальніше читайте нижче у розділі "Перевірка від "Побудовано".


Перевірка від Побудовано:

 • Земля
  Згідно чинного генерального плану міста Івано-Франківська (затвердженого 17 сесією третього демократичного скликання Івано-Франківської міської ради від 03.07.2001р.) дана земельна ділянка знаходиться в межах зеленої зони. Відповідно до чинних Державних будівельних норм «Містобудування, планування і забудова міських та сільських поселень» 360-92 затверджених Наказом Держкоммістобудування №44 від 17.04.1992р., а саме п. п. «б» п.10.4 «Розміщення будинків, споруд і комунікацій не допускається»: на землях зелених зон міст, включаючи землі міських лісів, якщо об’єкти, які проектуються, не призначені для відпочинку, спорту або обслуговування приміського лісового господарства.
  Крім того, згідно пункту 6.1 чинного Наказу Міністерства охорони здоров’я №173 від 19.06.1996р. Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів забороняється будівництво, реконструкція і розширення об’єктів за рахунок території парків, водних акваторій і т. ін.
  Авалон, віо-плюс, тора-10
  : + Читати повністю
 • Дозвільна документація
  Івано-Франківська міська рада у 2010 році передала в оренду компанії "Тора-10" територію площею 1,8 га для будівництва спортивно-відпочинкового комплексу з підземним паркінгом, багатоповерхових житлових будинків з приміщеннями громадського призначення та благоустроєм прибережної зони річки в районі вулиць Галицька-Витвицького. У 2013 році міськрада прийняла рішення відмовити забудовнику в продовженні договору оренди. Тоді будівельна компанія подала до суду.
 • Суди
  15 січня 2016 року господарський суд Івано-Франківської області визнав право користування даною земельною ділянкою за ТОВ "Тора-10", поновив попередній договір оренди, із додатковою угодою, запропонованою забудовником. Також суд скасував рішення Івано-Франківської міської ради про заперечення договору оренди земельної ділянки. Натомість, через кілька днів, міськрада подала апеляційну скаргу.
  Судове засідання апеляційної інстанції, що відбулось на початку травня 2016 р. і не обійшлося без конфліктів. Так, через неадекватну поведінку вільних слухачів – громадських активістів суддя був змушений перенести справу. Судом ці події уже розцінені як тиск на суд.
  Між іншим, суд відмовив у клопотанні ОСББ «Витвицького, 9» (яке і мало б представляти громадських активістів) бути долученим до справи як 3-тя сторона. Відмова була аргументована тим, що стороною по даному процесу є міська рада, яка і представляє інтереси громади в цілому.
  9 червня, на засіданні суд прийняв рішення залучити у якості третьої сторони нових учасників процесу. Ними стали КП "Центр розвитку міста та рекреації" та релігійна громада Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та ЦНАП Івано-Франківська. Підставою для цього послугувало те, що поруч із ділянкою, розташована капличка. Проте, ніхто не взяв до уваги той факт, що її появав відбулася вже після початку будівництва.
  : + Читати повністю

1 Коментар - Написати коментар

Коментар