Ріст ринку нерухомості в Івано-Франківську: тенденції та перспективи


2023 є роком зростання цін на нерухомість. Попри тенденцію загального зростання вартості житла на 50%, у місті Івано-Франківськ цей показник становить лише 44%. У січні 2023 року в середньому ціна за кв. м у новобудовах складала 23400 грн, а до червня 2023 року вона зросла до 25500 грн/кв. м.

Порівнюючи цей показник з аналогічними великими містами України, виявляється, що вартість житла в Івано-Франківську залишається однією з найнижчих.

В грудні 2023 року ЛУН оприлюднило статистику вартості первинної нерухомості. Лідерами цього списку стали Львів, Київ та Дніпро. Вартість кв.м тут коливається від 40000 до 48500 грн/кв. м.

У той час як Івано-Франківськ залишається одним з найдешевших міст, де ціна за квадратний метр складає лише 28700 грн.

У чому секрет?

Одним із ключових факторів стабільності ринку Івано-Франківська є велика кількість місцевих покупців. Мешканці усієї області обирають це місто для навчання, роботи та життя. Внутрішньопереміщені особи з Харкова, Дніпра, Одеси та Києва при виборі регіону для переїзду теж надають перевагу Франківську через його комфорт, архітектурну привабливість та доступні ціни.

Прогресивні потреби сучасних покупців

Покупці теж вплинули на тенденції у будівництві. Сучасні покупці шукають комфортні простори з розвиненою інфраструктурою, рекреаційними зонами та доступністю до транспорту. В Франківську з цим проблеми немає. Наближеність до гір, наявність річок, паркової зони та озера дозволяє мешканцям міста без зайвих зусиль організувати для себе та своєї сім’ї відпочинок на свіжому повітрі та активне дозвілля.

Будівельні компанії відзначають збільшення інтересу до готових квартир або квартир на завершальних етапах будівництва. Проте, є і ті, хто віддає перевагу придбанню житла на етапі старту будівництва, отримуючи вигідні умови та економлячи до 40%.

Придбання житла на етапі початку будівництва є привабливою можливістю для інвестора. Увійшовши до проєкту на стадії будівництва, інвестор має можливість скористатися потенційним зростанням вартості нерухомості до моменту її введення в експлуатацію на 30-40%. Візьмемо до прикладу 1-к квартиру 48 кв. м. При середній вартості квадратного метра у розмірі 28700 гривень, потенційний дохід від інвестиції в цю 1-кімнатну квартиру може становити від 413280 до 551040 гривень до моменту введення в експлуатацію. Враховуючи ці динамічні зміни вартості, інвестор може отримати дохід на рівні 15% річних, забезпечуючи вигідність та привабливі умови для вкладення коштів у нерухомість.

Оскільки попит формує пропозицію, то й будівельні компанії стають гнучкішими. Забудовники пропонують великий вибір квартир різної площі, планування та стадії готовності, щоб задовольнити навіть найвибагливішого покупця.

Очікується, що попит на новобудови в західних регіонах, зокрема в Івано-Франківську, залишатиметься стійким. Зростання цін і підтримка державних програм, таких як «єОселя» та молодіжна іпотека, також сприятимуть активізації ринку. Тому Івано-Франківськ є та залишається не лише містом з доступним житлом, а й символом стабільності та перспектив розвитку нерухомості в умовах складнощів, спричинених війною.