Забудовники Івано-Франківщини розповіли посадовцям про труднощі у будівельній галузі

Представники будівельних компаній Івано-Франківської області долучилися до обговорення актуальних питань сфери будівництва під час регіональної наради в облдержадміністрації.

Зокрема, це питання застосування нового містобудівного законодавства для отримання дозволу на будівництво об’єктів, проектна документація яких пройшла експертизу до набрання чинності закону № 1817, та ведення в експлуатацію об’єктів, будівництво яких було розпочато до набрання чинності цього закону, а також питання дотримання нормативних вимог та проектних рішень при облаштуванні об’єктів соціальної інфраструктури та громадського призначення засобами доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, повідомляє прес-служба ДАБІ. 

 

За словами Першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки, на сьогодні будівельна галузь відіграє важливу роль у формуванні господарського комплексу області, адже саме на неї припадає шоста частина економічного приросту. Минулого року загальний обсяг робіт виконаних будівельними організаціями склав 1,9 млрд гривень. За темпами зведення в експлуатацію житла область посіла 13 місце. Левову частку при розподілі обсягів виробництва, – а це 68 відсотків, – склало нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення будівель. 23 відсотки – капітальний ремонт, 9 відсотків – поточний ремонт житла.

 

В процесі децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю містобудівні питання набувають особливої актуальності  для органів місцевої влади. Так, Начальник Управління містобудування та архітектури департаменту будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури ОДА Микола Дорошенко зазначив, що переважна більшість генеральних планів області зроблені ще 1970-90-х років, що є проблемою для розвитку сфери будівництва. А несвоєчасне оновлення містобудівної документації на місцевому рівні негативно відображається на інвестиційному кліматі Прикарпаття.

 

«Усі ми розуміємо, що, коли в регіон заходять інвестори з інвестиційними проектами, зазвичай проблеми з’являються на місцевому рівні. І від швидкості реагування органу місцевого самоврядування або громади залежить майбутнє регіону», – наголосив Заступник начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Кирило Іванюк.

 

Крім того, керівник територіального органу ДАБІ відзначив, що наразі спостерігаються позитивні зміни у системі державного архітектурно-будівельного контролю. На законодавчому рівні реформовано процедуру оформлення дозвільної документації у будівництві, вона стала прозорішою та зрозумілішою для всіх учасників містобудівного процесу, мінімізовано можливості для маніпуляцій декларативним принципом та змінено формат роботи Держархбудінспекції на адміністративно-консультативний.

 

Зі свого боку, представники будівельних компаній Івано-Франківщини розповіли про труднощі щодо ведення діяльності та внесли пропозиції щодо можливого законодавчого врегулювання проблемних питань. Окрім того, присутні відзначили факт доцільності проведення регіональних нарад.

 

«Такі зустрічі будуть дуже позитивно впливати на те, щоб органи державного архітектурно-будівельного контролю на місцях були більш професійними і дієвими», – т.в.о. начальника Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Олег Семків.