Як продавці нерухомості самі себе обкрадають

Продаж квартири на падаючому ринку — справа не з легких. Помилки, яких припускаються продавці нерухомості.

Якщо продавець завищує стартову ціну продажу квартири без вагомих підстав — він не розуміє нинішньої ситуації на ринку житлової нерухомості. Основна проблема полягає в тому, що впродовж останніх років з кожним місяцем вартість нерухомості поступово знижується. Поки що, на превеликий жаль, реальних передумов для стабілізації цін немає. Отже, чим довше продавець чекає на “свого” покупця, який погодиться заплатити бажану вартість, тим більший ризик обікрасти самого себе. У цій статті Domik.ua роз'яснить, чому так відбувається.

Сценарій того, як продавці нерухомості на вторинному ринку самі себе обкрадають:

Крок перший:
Стартова ціна була визначена неправильно. Армію бажающих продати квартиру автоматично поповнює новий музейний експонат, та, перж ніж продавец це зрозуміє, пройде декілька місяців.

Крок другий:
Минає час, дзвінків від покупців та переглядів квартири немає. Нерухомість тим часом на вторинному ринку продовжує дешевшати. Продавець нервує та неохоче знижує ціну, але покупців все одно немає. Тут варто враховувати, що чим довше квартира “провисіла” на дошках оголошень, тим менше цікавості вона викликає у потенційних покупців. Окрім того, власник знижує вартість відштовхуючись від своєї первинної, а не ринкової (була $50 000, поставлю $49000). Тож, фактично, він понизив ціну, та не врахував реальної нинішньої її вартості. Це можна порівняти з доганянням потягу, що від'їжджає.

Крок третій:
Продавець знижує ціну ще більше і якщо цього разу вона буде відповідати кон'юнктурі ринку, то продавець дійсно вступає в боротьбу за покупця. В протилежному випадку, він просто застрягає на одному з вище зазначених кроків на невизначений термін.

 

Крок четвертий:
До продавця починають навідуватись перші покупці. Звісно що вони торгуються. Та продавець людина мужня, і не йде на поступки легко. Вказав ціну в оголошенні — будь людиною слова — дотримуйся, ні копійчиною нижче і крапка. Натомість покупці знаходять людей зговірливіших.

Крок пятий
Відчай переповнює продавця нерухомості. А квартири тим часом дедалі дешевшають. Тому він знову змушений знижувати ціну на квартиру.

Крок шостий — вирішальний
Тут, зазвичай, продавці або зовсім знімають квартиру з продажу, або приймають правила гри ринку. В наш час, коли нерухомість щомісяця дешевшає, балом керують покупці. А в них за останній час грошей не побільшало, тому вони, навіть якби хотіли, то не змогли б заплатити більше. До тих пір, поки не стабілізується економічне положення держави, не відновиться іпотечне кредитування, розраховувати на зріст вартості нерухомості не варто.

Тому якщо ви вирішили продавати нерухоміть, не забувайти грати по правилам ринку - тоді ви не будете даремно витрачати, час, нерви та кошти. Пам'ятайте, що ринкова вартість нерухомості - це та вартість, яку готові платити покупці.

domik.ua