В Івано-Франківську збудують нове депо комунального транспорту


Відповідними планами поділився вчора, в ході онлайн-прийому у Фейсбуці заступник міського голови обласного центру – директор Департаменту житлової та комунальної політики міського виконавчого комітету Михайло Смушак, пише Бріз.

 

З його слів, вже сьогодні частка комунального транспорту в Івано-Франківську становить 50%. В планах на найближчі п’ять років – довести її до показника 85 – 90%.

 

З цією метою вже наступного року буде закуплено 10 додаткових вживаних тролейбусів, а надалі щороку планується закупляти по 20 – 30 одиниць автобусів, щоб до 2025 року вийти на вказаний вище показник кількості комунального транспорту. «Але для того, щоб ми могли його (комунальний транспорт – БРІЗ) розвивати, - зазначив Михайло Смушак, - ми повинні думати і вже наступного року працювати над тим, щоби створити в місті Івано-Франківську ще одне депо, тому що існуюче тролейбусне депо на Пасічній, на вулиці Тролейбусній, на сьогоднішній день вже вичерпало свій ресурс і фактично там вже немає куди цей транспорт фактично складувати, не те, щоб його належним чином обслуговувати. Тому ми в 2021 році повинні знайти місце, знайти ділянку і побудувати нове автобусне депо».

 

Зі слів чиновника, в ідеалі було б подувати ще одне тролейбусне депо, проте дане питання пов’язане з додатковими труднощами, оскільки потребуватиме будівництва ще й тягової підстанції, а відтак виллється у додаткові фінансові витрати. Тому наразі вирішено будувати нове автобусне депо.

 

Втім, ціна питання будівництва нового автобусного парку також, зі слів пана Смушака, є дуже високою.