Україна займає другу сходинку у світовому рейтингу щодо обвалу цін на житло. Інфографіка

В Україні останні кілька років падають ціни на житло. Міжнародне дослідження Global House Price Index показує, що за рівнем падіння за 2016 рік перше місце в світі зайняла Бразилія, а друге – Україна.

Як розповів керівник комітету Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас, ринок нерухомості почав падати в Україні ще в 2008 році. У 2012-му ситуація почала стабілізуватися, але вже через 2 роки ринок зіткнувся з рекордним падінням, пише Finance.ua.

 

У 2014 році ціни на квартири в доларовому еквіваленті падали на 2% щомісяця. Причин для зниження цін кілька: знецінення гривні, падіння купівельної спроможності українців, нестабільна ситуація на сході країни.

 

Зараз ціни знижуються приблизно на 0,5% щомісяця.

 

Однак ціни на “вторинці” у доларах. Навіть з урахуванням зниження цін у валютному еквіваленті в гривнях нерухомість подорожчала.

 

“У 2013-му середня ціна на однокімнатну квартиру в Києві була 60 тисяч доларів. При курсі в 8 це було 480 тисяч гривень. Зараз же середня ціна на “однушку” – 48 тисяч доларів, але при курсі в 26 це вже 1,2 мільйона гривень. Звичайно, коли люди заробляють в гривнях, купити собі квартиру після такої девальвації – дуже складно”, – розповів Максим Бабуряк.

 

Перше місце в світі за рівнем падіння цін зайняла Бразилія. За минулий рік квартири там стали на 21,7% дешевшими. На даний момент однушку в столиці Бразилії можна купити за 72 тисячі доларів, це приблизно 36 середніх по країні зарплат. У Києві, як каже ріелтор Максим Бабуряк, однокімнатну квартиру можна купити за 48 тисяч доларів – це 189 середніх українських зарплат.