Топ-5 найпростіших афер на ринку нерухомості

П’ятірка найбільш поширених і простих способів шахрайства з нерухомістю, з якими можна зустрітися навіть у нинішній час.

Ринок нерухомості завжди був цікавим для різного роду аферистів. І хоч ще 10-15 років тому ці афери були вкрай популярними, ніхто не скаже що зараз немає жодних ризиків. Заради отримання легких грошей  аферисти винаходять інколи достатньо хитрі схеми обману, але часом вдаються до найбанальніших та очевидних.

СПОСІБ АФЕРИ - 1.

Один з найбільш популярних методів заробітку аферистів. Зазвичай зустрічається на ринку житлової оренди. Афера будується на проведенні угод здачі в оренду квартир людьми, які не є власниками житла. При цьому справжні власники можуть не здогадуватися про те, їх квартира здана в оренду. 

СПОСІБ АФЕРИ - 2.

Інший популярний спосіб шахрайства - продаж або здача в оренду нерухомого майна відразу декільком людям (орендарям або покупцям). Реалізується зазвичай знову ж таки за допомогою підробки документів на квартиру та паспортів. 

СПОСІБ АФЕРИ - 3.

Спосіб обману, коли продається нерухомість, власники якої погодилися на угоду під тиском  або ж  власність, що продається перебуває під арештом або в заставі. Така нерухомість виставляється на продаж зазвичай за низькою ціною, і покупці поспіхом часто втрачають пильність і нехтують перевіркою житла.

СПОСІБ АФЕРИ - 4.

Часто шахраї використовують різні схеми, пов'язані з авансовими платежами (так званими завдатками). Буває, що з кількох покупців або орендарів береться завдаток, а шахраї з грошима просто зникають.

СПОСІБ АФЕРИ – 5

Схема спрацьовує, при умові, коли до афериста потрапляє велика сума коштів - орендарю нерухомості пропонується достатньо низька ціна за місяць найму, але натомість потрібно оплатити наперед велику передоплату (наприклад за рік наперед). Що відбувається після отримання шахраями коштів – можна здогадатися.

Існують і інші способи обману продавців і покупців нерухомості, які можуть бути набагато продуманіші. Тому щоб не поповнити ряди жертв шахраїв, необхідно бути уважним і обережним на кожному етапі орендування або покупки квартири, навіть якщо загрози на перший погляд Ви не помітили.

Відомо що аферисти зазвичай уникають агенцій нерухомості при проведенні шахрайських схем. Лишні свідки, лишні питання і увага ріелторів зменшує ймовірність «зловити наївного клієнта» та заробити чорні гроші на операціях продажу чи оренди. Тому водяться аферисти зазвичай без посередників.