ТОП-5 населених пунктів Прикарпаття, де найбільше боргують за спожитий газ


Станом на 10 лютого борг споживачів перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» за надані послуги складає 1, 266 млрд грн.

 

Про це інформує пресслужба компанії.

 

Як зазначила начальник відділу продажів фізичним особам ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Леся Хараїм структура боргу практично не змінилась – злісним неплатником є кожен двадцятий клієнт, що має заборгованість.

 

«43% боржників компанії мають відносно невелику заборгованість – до 1000 грн; 51% боргують від 1000 до 5000 грн; 6% – понад 5000 грн».

 

ТОП-5 населених пунктів, де населення боргує за спожитий газ:

 

Івано-Франківськ – 91 млн грн;

Коломия – 30 млн грн;

Калуш – 21,5 млн грн;

Надвірна – 1 млн грн;

Долина – 0,8 млн грн.

 

В компанії зазначають, що боржникам у будь-якому випадку доведеться розрахуватися за уже спожитий природний газ.

 

ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» щомісяця розсилає близько п’яти тисяч листів-нагадувань про необхідність сплатити борг за блакитне паливо. Після отримання повідомлення про борг споживач має чотири календарні дні для сплати простроченої заборгованості у повному обсязі.

 

Ігнорування листа з боку клієнта призведе до передачі справи до суду. А у випадку виходу Прикарпаття з «червоної зони» і відключенням від газопостачання.

 

Щоб уникнути судових тяганин, компанія рекомендує споживачам, які боргують за спожитий газ, в найкоротші терміни погасити борги або ж укласти договори з їх реструктуризації.

 

«Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу на дату реструктуризації. У разі, коли доходу споживача не вистачає для повного погашення протягом 12 місяців, як виняток, строк дії договору може бути продовжений. Як правильно оформити заяву та інші деталі можна уточнити в контакт-центрі за телефоном 0342 76 63 04», – зазначає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів.