Клієнти «Івано-Франківськгаз Збуту» заборгували 630 млн грн за спожитий газ. Це в 3,5 рази більше, ніж на початку опалювального сезону 2018-2019 рр.
Неплатежі зросли через зменшення кількості субсидентів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій, інформує Івано-Франківськгаз Збут.
Рівень розрахунків субсидентів склав лише 49,5%. Наразі 158 тис. субсидентів, мають борги за спожитий газ. Загальна сума їх неплатежу склала вже 240 млн грн. І щомісячно борг їх зростає.
З березня 2019 року змінився механізм виплати житлових субсидій. Споживачі- субсиденти почали отримувати їх "живими" грошима для оплати за використаний газ. Однак, деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Такі боржники можуть залишитися без державної допомоги. Відповідно до чинного законодавства, субсидентам, у разі простроченої заборгованості у сумі понад 340 грн впродовж двох місяців, видача державної допомоги призупиняється.
«До початку монетизації субсидії, заборгованість субсидентів складала 82 млн грн, зараз 240 млн грн», - говорить начальник відділу розрахунків ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Оксана Крамаренко.
Через високий рівень заборгованості побутових споживачів, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ. Відповідно до постанови Кабміну № 867, умова гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості «Івано-Франківськгаз Збуту» перед НАК «Нафтогаз України».
Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставку газу. Першим кроком до цього є письмове попередження про припинення газопостачання. З початку року було вручено 4,7 тисяч попереджень (з відміткою про вручення) на суму 29 млн грн.
В «Івано-Франківськгаз Збуті» відзначають, що боржники ризикують залишитися не лише без субсидії та газу, а й отримати пеню. 1 травня набирають чинності зміни до закону України «Про житлово-комунальні послуги». Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.
0 Коментарів - Написати коментар