Тенденції ринку нерухомості у січні: оренда, первинне і вторинне житло


Український маркетплейс DOM.RIA представив оновлений звіт власного аналітичного центру за січень 2023 року.

 

В дослідженні проаналізував тенденції ринку: попит на житло із підземним паркінгом, популярність квартир на нижчих поверхів та із індивідуальним опаленням. 

 

Новобудови

 

Тенденції

 

Станом на січень 2023 року, представлено 1866 новобудови усією Україною, що мають відкриті відділи продажу. Із них 753 новобудови мають підземні паркінги. 

 

Найбільша кількість ЖК із підземними паркінгами у Києві – це 65% від загальної кількості працюючих та доступних до продажу, в Одеській області ця кількість становить 61%, а у Львівській – 59,6%. Якщо розглядати житло із підземним паркінгом в комплексі у столиці, то наразі такі пропозиції збирають майже вдвічі більшу кількість переглядів. 

image.png

Беручи до уваги поверховість, на DOM.RIA 68% користувачів розглядають в новобудовах квартири до 4 поверху. Найбільше українці цікавляться житлом на другому поверсі – 21% від загальної кількості користувачів, що знаходяться у пошуку. 

 

 

Українці також продовжують цікавитись житлом за програмою єОселя, найбільший попит за кількістю переглядів на DOM.RIA у Києві – понад 30% користувачів, далі – Львівська область – 15% та Івано-Франківська область – 10,66%. 

 

Нагадаємо, при подачі заявок громадянам слід враховувати, що наявні кошти програми вже повністю розподілені між банками-учасниками. Як повідомляє «Укрфінжитло», триває робота над залученням додаткового фінансового ресурсу для єОселі і вже до початку березня планується розпочати другий етап кредитування. До того позики за програмою отримуватимуть ті, хто вже має готове рішення банку та всі необхідні документи для придбання квартири. Варто також звернути увагу на те, що термін дії попереднього позитивного рішення банків складає 30 днів, тому, у разі необхідності, заявку варто буде оновити і подати повторно ближче до запуску другого етапу кредитування. Актуальна інформація щодо наступних етапів роботи єОселі, а також стан її реалізації  систематично оновлюється на сайті «Укрфінжитла».

 

Ціни

 

Найвища середня ціна за м² в 1-кімнатній квартирі фіксується у Києві – 48 871 грн. Цікаво, що у січні в порівнянні до грудня ціна має мінімальний спад – на 0,2%, в грудні вартість була 48 947 грн. А якщо порівнювати вартість у січні 2023 року із січнем 2022 року, то бачимо цього року ріст ціни на 39%.

image.png

 

Вторинний продаж

 

 

Тенденції

 

Українці продовжують цікавитись житлом на нижчих поверхах. В столиці квартири до 5 поверху розглядали на 27% більше ніж житло вище 10 поверху.

 

Якщо аналізувати пропозиції вторинного житла за типом опалення, то наразі у Києві тільки 1,5% варіантів із індивідуальним газовим опаленням, 95% – це централізований тип опалення. Найбільше варіантів із індивідуальним газовим опаленням у Закарпатській області – 57%. У Київській області цей показник становить – 45%.

 

Попит на вторинне житло із індивідуальним опаленням, враховуючи газове та електричне, зростає майже по всі Україні. Якщо порівнювати січень та грудень минулого року, то в Київській області (без врахування Києва) 13,5% користувачів розглядають житло з індивідуальним опаленням, а, наприклад, на Вінниччині цей показник становить 48%. 

 

Ціни

 

Наразі середня вартість 1-кімнатної квартири у Києві становить 88 246 доларів США, що на 10% більше ніж у грудні 2022 року та на 21% менше ніж у січні 2022 року. Середня вартість 2-кімнатної квартири в столиці – 110 214 доларів США, у порівнянні із груднем 2022 року ціна впала на 4,6%, а із січнем 2022 року – на 28%.

 

Найбільше падіння середньої вартості 1-кімнатної квартири (січень 2023 року до грудня 2022 року) зафіксовано на Херсонщині – 21%, на Житомирщині – 16% та на Вінниччині – 14%

 

Найнижча вартість 1-кімнатної квартири простежується на Сумщині – 23 439 доларів США, навіть попри зростання у 4,6% в порівнянні до грудня 2022 року.

image.png

 

 

Оренда

 

 

Тенденції

 

Попит на квартири на нижчих поверхах простежуються і в оренді. В Києві на 23% відсотки популярніше за переглядами житло до 5 поверху ніж вище 10 поверху.

 

Якщо розглядати пропозиції оренди із індивідуальним газовим опаленням у столиці, то таких варіантів 3%, у той час в Київській області (без врахування Києва) – 36,4%. Найвищий показник із пропозиціями оренди квартири із індивідуальним газовим опаленням у Івано-Франківській – 74%, у Львівській області – 60,8% та у Тернопільській – 57,7%.

 

Попит на оренду житла із індивідуальним типом опалення (газове та електричне) у січні в порівнянні до грудня минулого року суттєво зріс. У Києві на 92% більше розглядають пропозиції із індивідуальним опаленням, а на Львівщині – на 111% більше.

 

Ціни

 

За даними DOM.RIA, у січні 2023 року в порівнянні до грудня 2022 року середня вартість оренди на 1-кімнатну квартиру в Києві зросла на 12,8% та становить 15 576 грн. Якщо порівнювати із січнем 2022 року, то бачимо падіння вартості на майже 11%. 

 

Серед наявних пропозицій на DOM.RIA, найнижча середня вартість на оренду однокімнатної квартири зафіксована на Херсонщині – 1900 грн, що на 36,7% менше ніж у грудні 2022 року та майже на 61% ніж у січні 2022 року.

image.png

 

 

Підсумок

 

 

За результатами січня, українці все більше цікавляться житлом на нижчих поверхах, як в новобудовах, так і на вторинному ринку продажу та оренди.

 

Крім того, новобудови із підземним паркінгом користуються більшим попитом ніж із зовнішньою чи взагалі відсутньою паркувальною зоною.

 

 

Вартість квадратного метра у новобудовах у січні лишилась майже незмінною. Є певні незначні коливання в ціні, як по Києву, так і в інших областях країни.