Продаж квартир у Києві впали на 70% - ЗМІ

При існуючому обсязі угод продати все нереалізоване житло в новобудовах можна за 28 років.

У 2017 році в Києві продано 2350 квартир на первинному ринку і 3210 - на вторинному, в той час як в 2016 році було укладено 4515 і 4960 договорів про продаж відповідно, пише Liga.net.

 

У минулому році будівельна галузь показала найгірші результати за останні п'ять років.

 

Експерти вважають, що ринок досяг дна, і не очікують істотних змін у найближчому майбутньому.

 

Скорочення кількості угод в першу чергу спостерігається в новобудовах, будівництво яких почалося в 2017 році. Житло в будинках, які вводились в експлуатацію в минулому році, з'явилося на ринку ще два-три роки тому, тому більша частина квартир в них розпродана.

 

"Ще п'ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва, - розповідає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. - Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодні мова йде приблизно про 30%".

 

Купівельна спроможність населення в гривні не змінилася, а в доларах скоротилася, каже Артюхов.

 

Фінансовими інструментами для покупки житла клієнти практично не користуються. Кредити на покупку нерухомості через високі іпотечні ставки (від 19 до 22% річних) і жорсткі вимоги до позичальників беруть не більше 5% покупців житла.

 

Конкуренція на ринку нерухомості Києва посилюється. За підсумками 9 місяців 2017 року в столиці велися продажі на 268 об'єктах, що на 25% більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року, говориться в дослідженні City Development Solutions. Сумарно в столиці на 1 жовтня минулого року продавалося 66 тисяч квартир.

 

При поточному обсязі угод продати все запропоноване на ринку житло можна за 28 років.