Суд стягнув із забудовника понад мільйон гривень заборгованості перед “Івано-Франківськзалізобетон”


Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов ТДВ “Івано-Франківськзалізобетон” до ТОВ “Смарагдові вежі” про стягнення заборгованості за відвантажену продукцію в сумі 1 044 576 грн 82 коп.

 

За інформацією слідства, позивач на виконання умов укладених між сторонами договорів поставки поставив відповідачу товар, однак відповідач в порушення умов договору отриманий товар оплатив частково, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 1 044 576 грн 82 коп.

 

Вказана заборгованість зафіксована в приєднаному до матеріалів справи Акті звірки взаєморозрахунків, який підписаний обома сторонами та скріплений печатками товариств. За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

 

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ст.712 ЦК України).

 

Згідно з ст. 525,526,530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

 

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Пунктом 2 ст. 614 Цивільного кодексу України встановлено, що відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.

 

Відповідач доказів належного виконання своїх зобов`язань не надав, доводи позивача не спростував.