Житлова афера на 50 мільйонів: поліцейські повідомили про підозру скандальним франківським забудівникам


Власник та директор однієї із будівельних компаній шахрайським способом привласнили понад 50 мільйонів гривень. Це кошти, які мешканці інвестували в будівництво житла. Правоохоронці зареєстрували одразу декілька кримінальних проваджень.

 

Йдеться про шахрайство в особливо великих розмірах та відмивання доходів, отримані злочинним шляхом. Зловмисникам (засновнику будівельної компанії “M Group Development” Івану Мельнику та директору компанії Василю Печілю) слідчі повідомили про підозру. Їх оголошено в міжнародний розшук.

 

Під час досудового розслідування слідчі встановили, що афера здійснювалася посадовими особами будівельної компанії упродовж 2018-2021 років.

 

Шахраї укладали з громадянами договори купівлі-продажу житла, яке мали збудувати у зазначений в документах проміжок часу.

 
Для залучення більшої кількості інвесторів, зловмисники пропонували низьку вартість житла, різноманітні акції, знижки та навіть подарунки при стовідсотковій оплаті вартості нерухомості. Однак надалі свої зобов’язання щодо вчасної здачі в експлуатацію об’єктів будівництва вони не виконували під різними приводами.Наразі будівництво комплексу житлових будинків не проводиться взагалі. Оплачені квартири громадяни так і не отримали.
 
 
Слідчі обласної поліції довели причетність шахраїв до вчинення понад 60 фактів таких шахрайських дій. Також поліцейські з’ясували, що недобросовісні підприємці отримали від громадян-інвесторів лише одного з об’єктів щонайменше 50 мільйонів гривень. А таких об’єктів в Івано-Франківську декілька. Гроші аферисти використали на власний розсуд.

 

Власнику та директору будівельної фірми повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 3, 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

Досудове розслідування триває, вживаються заходи для встановлення інших осіб, причетних до шахрайської діяльності.

 

Також правоохоронці встановлюють інших потерпілих від шахрайських дій та суму збитків. Слідство триває.