Скільки років потрібно Івано-Франківцеві працювати на нову квартиру?

Команда інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» провела аналіз, за скільки часу середньостатистичний житель нашої області зможе накопичити кошти для купівлі квартири. Найдешевша 1-но кімнатна квартира в новобудові дістанеться простому галичанину через 4 роки і 2 місяці.

Розрахунки

 

Для спрощення підрахунків ми взяли, що ні зарплати, ні ціни на квартири не будуть змінюватися.

 

Відповідно до інформації держстату, станом на грудень 2017р., середня заробітна плата в Івано-Франківській області становила 6935 грн. Саме цю цифру ми будемо використовувати в розрахунках. Тобто, ми беремо варіант, що самотній галичанин буде відкладати всю свою зарплату на купівлю бажаної нерухомості. Однак, для більшої реалістичності можна вважати, що мова йде про сімю з 2-ох осіб, які будуть жити на одну зарплату.

 

Предметом купівлі буде однокімнатна квартира в новобудовах нашого міста.

 

Ми провели аналіз 40-ка обєктів будівництва, і з них вибрали декілька варіантів. Мова йтиме про найдешевшу та найдорожчу 1-о кімнатні квартиру Івано-Франківська. Також, ми включили середньостатичну й найменшу за площею квартиру, яка, однак, виявилась не найдешевшою. Втім, серед розглянутих нами варіантів, найбільша квартира виявилась і найдорожчою.

 

Отож, найдорожча і найбільша однокімнатна квартира знаходиться в ЖК «Royal Hall» від будівельної компанії «Мельник». За м2 в даному об’єкті доведеться заплатити 33 620 грн. Загальна площа становить 50 м2. Тобто, загальна вартість житла складатиме 1 мільйон 680 тис. грн.  За допомогою простих підрахунків ми з’ясували, що середньостатистичний галичанин зможе дозволити собі купівлю цієї квартири аж через 20 років і 3 місяці.

 

Найдешевше житло, площею 40 м2, знаходиться в ЖК «Затишна Оселя» від компанії «ЛММ сервіс». Вартість м2 становить 7000 грн., а квартири загалом – 340 тис. грн. Для купівлі цього варіанту знадобиться 4 роки і 2 місяці.

 

Найменша квартира  розташована в ЖК «Галицька Академія» від «Вамбуду». Її площа становить всього 36.7 м², за кожен квадратний метр необхідно віддати  10764 грн., а вартість всього житла становить 395 тис. грн.  На цей варіант знадобиться 4 роки та 9 місяців накопичень доходів.

 

Окрім цього, ми вирішили включити в наші розрахунки середньостатистичну квартиру з нашої вибірки 40-ка житлових комплексів. Площа такої квартири становитиме близько 41 м2. Її вартість складатиме 520 тис. грн. та 12683 грн. за всю площу та м2 відповідно. Наш віртуальний житель області працюватиме на неї 6 років та 4 місяці.

 

Навіть в найкращому варіанті 4 роки та 1 місяці праці чисто на квартиру виглядають не надто оптимістично. Тому, ми розглянули варіанти прискорення цього процесу.

 

 Депозит

 

Одним із варіантів буде гривневий депозит в банку. Найкращі умови нам вдалося знайти в «Приватбанку» там депозитна ставка становить 15% річних. Отож, ми вважаємо що на депозитному рахунку немає нічого, на момент старту нашого «квартирного марафону». Кожен місяць ми будемо його поповнювати нашою середньостатисичною зарплатою. Яка, нагадуємо, становить 6935 грн.

 

За таких умов нам знадобиться:

                3 роки і 4 місяці, за які ми отримаємо 348 524,60 грн. – для купівлі найдешевшого варіанту;

    3 роки і 8 місяців, протягом яких відкладемо 391 041,85 грн. ­­­– для придбання найменшої квартири;

    11 років і 1 місяць потратимо для надбання 1 695 052,70 грн. – на найдорожче житло;

                та 4 роки і 8 місяців, за які ми заробимо 526 795,90 грн. – на середньоститичну квартиру.

 

З вище наведених  даних, ми бачимо, що депозитний вклад значно пришвидшує процес накопичення коштів для придбання квартири. При чому, чим дорожча квартира, тим більше часу ми економимо.

 

Розтермінування та акції

 

 Ще одним способом, який полегшить купівля житла є розтермінування платежів. Самі забудівельники досить лояльні  до розтермінувань. Покупець отримує можливість придбати квартиру на вигідних умовах, при цьому кредитуючи компанію забудівельника  і відкриває для нього можливість створювати нові пропозиції. Існує можливість безвідсоткової розстрочки, яку можна отримати в будинках, які ще тільки будуються. Житло в об’єктах введених в експлуатацію пропонується зазвичай придбати з виплатою до 10% річних. У кожного забудівника свої умови розтермінувань та терміни, які слід додатково уточняти. Але зазвичай розтермінування дають да 2-ох років.

 

Також можна відчутно зекономити на різноманітних акціях. Наприклад, до Різдва будівельна компанія «Вамбуд» надавала знижку до 15% на квартиру, при умові 100% оплати вартості.

 

Тож, якби ми купували квартиру в ЖК «Галицька Академія» площею 36,7 м2 з такою акцією, то назбирали б необхідні суму коштів за 4 роки і 5 місяців. Тобто на 4 місяці швидше.  А при умові використання депозиту, потрібні нам кошти були б зібрані за 3 роки та 3 місяці. На 5 місяців швидше!

 

Ще одним прикладом є акція від БК «Ярковиця». Там пропонують квартиру в ЖК «Левада Демянів Лаз» з розтермінування від 6700 грн. в місяць, за умови сплати першого внеску в розмірі 30% від вартості житла. Таким чином, наш віртуальний покупець в подальшому міг би мати залишкові кошти на власні потреби із зарплати.

 

Державні програми

 

Серед інших способів можна зекономити скориставшись однією із державних програм.

 

Наразі діє програма «Доступне житло», про яку ми вже писали раніше. Однак зважте, що не всі можуть скористатися даною програмою.

 

Також діє програма молодіжного кредитування. Нею можуть скористатися як одинокі громадяни, так і сімя, включно з неповною сім’єю з дітьми. Єдина умова – члени подружньої пари чи самотній позичальник має бути молодшим 35 р. Кредит видають на термін до 30р. під 3% річних. А це, прямо скажемо, доволі вигідні умови.

 

Окрім цього, наявність 1-ої дитини звільняє позичальника від сплати відсотків по кредиту. А наявність 2-ох, чи 3-ох та більше дітей, надасть можливість погасити за рахунок бюджетних коштів 25% та 50% грошових зобов’язань по кредиту відповідно.

 

Іпотека

 

Також можна скористатися іпотечним кредитуванням. Однак, наша редакція не радить вам цього робити. Доволі високі кредитні ставки в розмірі 24-25% річних в кінцевому результаті боляче вдарять по гаманці. За 10 років, таким чином можна переплатити за квартиру в 2-2,5 рази.

 

 

 

В кінці нагадуємо, що наші розрахунки були доволі спрощені. Ми не враховували девальвацію гривні до долара та інфляцію. За даними нацбанк в підсумку 2017р. інфляція становила 13,7%. По суті вона майже «з’їдає» наші відсотки від депозитного вкладу.  Звісно, що заробітня плата теж за такий великий період  часу, зросла. Але навряд це зростання було би значним.  Для захисту своїх вкладів від девальвації гривні ми радимо переводити накопичення у валюту, наприклад, в долари.

 

Проте, не все так погано, як може здатися на перший погляд. Адже, як стверджують експерти, квартири в Україні помітно дешевшають.