Скандальне будівництво по вул.Підгірянки-Відкрита: міська влада відмовилася продовжувати договір оренди землі

Влада Івано-Франківська відреагувала на конфлікт довкола будівництва по вулиці Підгірянки-Відкрита та непродовжує забудівнику договір оренди землі для будівництва.

Івано-Франківський міськвиконком відмовив товариству з обмеженою відповідальністю «Рембудкомінвест» в поновленні терміну оренди земельної ділянки площею 0,1383 га на розі вулиць Підгірянки – Відкрита. Ця земля була надана для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Тепер позицію міськвиконкому щодо скандальної забудови повинна підтримати сесія Івано-Франківської міськради та затвердити рішення.

Йдеться про будівництво в районі вулиць Марійки Підгірянки та Відкритої,  триває конфлікт між мешканцями будинків на вул. Підгірянки, 25 і будівельною компанією "Санліт Захід", яка планує звести будинок у дворі.

У 60 рр. минулого століття тут влаштували гуртожитки для працівників лісгоспу. Будинки не були обладнані каналізацією і туалети розміщувались у дворі.

У 2006 р. мер Івано-Франківська Зіновій Шкутяк розпорядився передати земельну ділянку між вул. Підгірянки ТОВ «Рембудкомінвест» під будівництво багатоквартирного будинку. Земля віддавалась під будівництво за умови знесення трьох гуртожитків і відселення їх жильців. Тобто забудовник мав забезпечити мешканців гуртожитків житлом.

«Рембудкомінвест» уклав договір суборенди з ПП «Санліт-Захід». А суборендар подав заявку в міськвиконком і домігся дозволу тільки на будівництво без знесення існуючих будинків. Таким чином, «Санліт-Захід» вирішило будувати багатоповерхівку посеред двору гуртожитків на місці туалетів і гаражів.

За повідомленнями ЗМІ, у квітні цього року представники «Санліт-Захід» у супроводі охорони намагалися встановити паркан за метр від вікон сусідніх будинків. Дізнавшись, що забудовник знесе туалети і зведе у дворі багатоповерхівку, мешканці сусідніх будинків стали чинити опір.

У серпні 2015 року «Санліт-Захід» подав у суд на жильців гуртожитків, бо ті не дали йому встановити паркан і розпочати будівництво.

Водночас ЗМІ зауважують, що вже є рішення міськвиконкому про скасування ордеру «Санліт-Захід» на встановлення тимчасової огорожі. Такий ордер фірма отримала, повідомивши, що нібито має погодження з мешканцями прилеглих будинків. Виходить, що сама суть позову втрачена.

Крім того, 30 квітня 2015 року прокуратура області розпочала розслідування щодо службових осіб виконкому Івано-Франківської міськради. Йдеться про те, що чиновники не встановили, що на вул.М.Підгірянки знаходяться гаражі та господарські будівлі, і дали позитивний висновок проекту надання «Рембудкомінвесту» тут ділянки в оренду для будівництва. Також ведеться розслідування щодо судді Господарського суду Івано-Франківської області. Підозрюють, що з корисливих мотивів суддя виніс неправосудне рішення і зобов’язав укласти договір оренди згаданої ділянки.

Читайте також: 

 

За даними реєстру судових рішень, пишуть Наші Гроші, у 2006 р. Івано-Франківська міськрада дала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення ділянки між вул. М.Підгірянки – Відкритою. «Рембудкомінвест» виготовив проект землеустрою, отримав його погодження, але міськрада не голосувала відповідного рішення про передачу землі в оренду. Тому «Рембудкомінвест» подала позов до суду про визнання договору оренди укладеним. Встановлено, що проект «Рембудкомінвесту» міськрадою розглядався, але не був підтриманий. Але суд вирішив, що оскільки фірма підготувала всю документацію, то міськрада була зобов’язана проголосувати це рішення і укласти договір оренди. Рішення приймала суддя – Фанда Оксана Михайлівна.

Компанія «Рембудкомінвест» належить депутатам Тисменицької райради від ВО «Свобода» Юрію Шелисту та Володимиру Яцишину.

«Санліт-Захід» володіє Роман Яковина, депутат Івано-Франківської облради від ВО «Свобода», раніше відомий як директор Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансзгаз».

Команда "Побудовано" розпочала детальний аналіз скандального будівництва. Результати - згодом.