Кінець дитинства: як помирає закинутий дитячий садок у Франківську

Вулиця Гната Хоткевича особливо нічим не відрізняється серед інших вулиць міста, але закинутий дитячий садок "Подоляночка", вже багато років не дає спокою людям, які живуть поблизу.

Проходити повз закинуті будівлі завжди цікаво і водночас моторошно, адже ніколи не вгадаєш, яку таємницю приховують занедбані стіни. Коли заходиш у такі приміщення, то навіть не віриться, що тут колись жили чи працювали люди.

 

Дитячий садок "Подоляночка" належав "Львівській залізниці", а ліквідували його ще у 1996 році. Зараз саме приміщення та прилегла до нього територія знаходяться у занедбаному стані: люди скидають сміття на територію, а будинок майже не видно здалеку через дерева.

 

Євген Андрійович живе біля самого садочку і щодня спостерігає, як школярі та наркомани навідують будівлю:  " Що там тільки не відбувалося: і дівчата без одягу ходили, і шифер скидали до низу, і обряди різні проводили, а для наркоманів це взагалі як другий дім. Я вже неодноразово звертався до міської ради з проханням закрити вхід до території, бо там жах, що твориться".

 

 

Поліція Івано-Франківська систематично проводить огляд будівлі та любителям екстриму це ніяк не заважає.

 

Всередині можна знайти кімнати з рожевими шпалерами, що свідчить про минуле перебування в будинку дітей, решта кімнат просто зруйновані часом і людьми.


У 2013 році "Львівська залізниця" передала садок до комунальної власності міста, зараз він на балансі Департаменту освіти і науки. Головний спеціаліст з питань дошкільної освіти управління освіти і науки Сич Галина Вікторівнакаже: "На відкриття планової мережі за 2017 рік приміщення не було подане, поки що ніякого будівництва не планується".

Колись на садочку території знаходився сад, фонтани, все було облаштовано для комфортного перебування у ньому дітей. Раніше тут гралися діти, а зараз гуляють бродячі собаки.

 

Поки влада міста вирішує, що робити із даною територію, жителям вулиці Хоткевича доводиться тільки спостерігати руйнацію та занепад покинутої будівлі.

 

 

Бріз