Незважаючи на те, що ринок купівлі-продажу житла в Україні ще не відновився до довоєнного рівня, ринок оренди адаптувався до нових реалій, і попит на оренду продовжує стабільно зростати.
Ціни на оренду житла в деяких містах України виявилися вищими, ніж у Києві, особливо на заході країни, пише Побудовано з посиланням на Слово і діло.
Згідно з аналізом, найвигідніше орендувати житло в Харкові, де вартість однокімнатної квартири становить лише 4 тисячі гривень.
При цьому середня зарплата у місті складає близько 20 тисяч гривень, що робить оренду доступною для мешканців. Однак існують ризики через обстріли та близькість до кордону з рф, що ускладнює життя у цьому місті.
Найдорожча оренда житла в Ужгороді, де ціна за однокімнатну квартиру сягає 19 тисяч гривень. При тому, середня зарплата в місті складає 22,5 тисячі гривень, що робить оренду менш доступною для місцевих мешканців.
У Львові оренда однокімнатної квартири обходиться в середньому у 16,9 тисячі гривень, а середня зарплата становить 24 тисячі гривень, що ставить місто на друге місце за ціною оренди житла в Україні.
Київ, хоча і є найдорожчим містом для оренди, займає третє місце за цінами на житло. Оренда однокімнатної квартири в столиці складає близько 16 тисяч гривень, а середня зарплата — 26 тисяч гривень, що робить столицю лідером за рівнем доходів.
У інших містах України ціни на оренду варіюються залежно від попиту та середнього рівня зарплат.
Відтак, в Івано-Франківську оренда однокімнатної квартири коштує 14 тисяч гривень, при зарплаті 21,5 тисячі гривень.
Схожа ситуація з орендою й у Луцьку — 13,5 тисяч, а у Вінниці — 12 тисяч гривень. Водночас середня зарплата в цих містах варіюється від 20 до 21,5 тисячі гривень.
Менші ціни на оренду житла в Дніпрі, Тернополі, Хмельницькому та Полтаві — 10 тисяч гривень за однокімнатну квартиру. Однак це також становить значну частину середньої зарплати, яка в цих містах становить близько 20 тисяч гривень.
В містах на півдні України, таких як Миколаїв і Запоріжжя, оренда однокімнатної квартири обходиться лише в 5 тисяч гривень. Проте, як і в Харкові, це супроводжується високими ризиками через обстріли.
Таким чином, ринок оренди в Україні продовжує адаптуватися до умов війни, зберігаючи певні розбіжності в цінах та доступності залежно від безпекової ситуації в різних регіонах.
0 Коментарів - Написати коментар