Окупність інвестицій в нерухомість: як вигідно купити квартиру та заробляти на оренді у Франківську


На Прикарпатті більшає покупців, які інвестують у нерухомість. Значний їх відсоток купує нові квартири для здачі в оренду. Такий варіант заробітку підходить тим, хто не чекає на швидкий прибуток. Окуповується інвестиція впродовж декількох років.

 

Як і при будь-якій іншій інвестиції, тут також є свої плюси та мінуси. Їх треба врахувати.

 

Серед мінусів: вкластись доведеться не тільки у купівлю самої квартири, але й ремонт. З позитиву: квартира приноситиме стабільний пасивний дохід. А при потребі, її ще й можна згодом вигідно продати. 

 

Щоб квартира якнайшвидше окупилася, необхідно зробити правильний вибір на етапі покупки. Під здачу в оренду рекомендують обирати однокімнатні квартири. Найбільше запитів серед орендарів саме на такий вид помешкання.

 

Друге місце займають двокімнатні квартири. Наприклад, середня вартість квадратного метру однокімнатної квартири на початковій стадії будівництва становить 10500-16000 грн, залежно від мікрорайону.

 

Повна вартість однокімнатної квартири площею 42 м. кв. обійдеться 441000-672000 грн. Важливо врахувати орієнтовно ще 250000 грн на ремонт. При подобовій оренді в сумі 500-800 грн і загруженості 21 день в місяць щорічний дохід становитиме 126 000-201 600 грн. Термін окупності такої квартири становить 4-5 років, а пасивний річний дохід становить від 17,95% в доларах. 

 

Важливе значення у виборі квартири під здачу в оренду має її місце розташування. Наявність поряд з будинком всієї необхідної інфраструктури є не тільки великим плюсом для орендарів, а й може суттєво вплинути на суму угоди.

 

Купити квартиру чи комерційне приміщення у передмісті Івано-Франківська вийде дешевше ніж у центрі, але тоді ціна оренди буде меншою. Проте, якщо обрати помешкання у мікрорайоні, що активно розвивається, то впродовж 6-8 років його вартість суттєво зросте.

 

Вигідні пропозиції у перспективних районах пропонує blago developer у Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, Family Plaza, Паркова Алея, чи будинок у котеджному містечку Franko River Club.

 

Найбільш популярними житловими комплексами, де купують квартиру з метою здачі в оренду в майбутньому є Main House, Авторський та деякі будинки в районі Manhattan.

 

За квартиру у центрі Івано-Франківська доведеться заплатити дорожче, але й сума оренди також тут вища. Орендаря на житло у центрі досить легко знайти. Варто врахувати той факт, що вартість оренди квартири та комерційних приміщень в центрі щороку зростає і, відповідно, ваш дохід також тільки збільшуватиметься. 

 

Купити квартиру у центральній частині Івано-Франківська можна у Main House, Авторський, та елітних будинках Parus, Royal Hall

 

Щоб зробити правильний вибір квартири під здачу в оренду, розгляньте декілька варіантів. А ми нагадуємо, що зараз найбільш вдалий час для інвестицій у нерухомість. Поки вартість метра квадратного стабільна, але уже в середині другого кварталу забудовники готуються до підвищення цін.