В Україні відновлять видачу паперових свідоцтв про право на нерухомість

Міністерство юстиції пропонує законодавчі правки можливості видачі за бажанням клієнта паперових свідоцтв на бланку про право власності на об'єкт нерухомості.

"Частина громадян хочуть по-старому – щоб був папірець. Для них ми хочемо повернути бланки в добровільному порядку. Якщо хочете на додачу до електронної виписку ще й паперове свідоцтво з унікальним кодом – будь ласка, платіть гроші і отримуйте. Це буде просто добровільна додаткова опція" –  про це повідомив заступник міністра юстиції Павло Мороз в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Павло Мороз уточнив, що в держреєстрі речових прав на нерухоме майно в такому випадку буде зроблено позначку, що видано паперове свідоцтво, і наступна реєстраційна дія без цього документа буде неможливою.

"Виписки достатньо – вона унікальна, містить електронний код, її підробити неможливо, оскільки вона в реєстрі", – зазначив заступник міністра.

Він також повідомив, що для мінімізації незаконних реєстраційних дій Мін'юст пропонує посилити процедуру відкриття нового розділу в держреєстрі, яка зараз надто проста.

"Уявіть собі новий багатоквартирний будинок. Щоб продати в ньому квартиру, треба відкрити новий розділ. Рейдерські захоплення здійснювалися шляхом відкриття нових розділів: є відкритий розділ із законним власником, а рейдер, точніше реєстратор, відкриває новий розділ і реєструє цей об'єкт вже з новим власником", – пояснив проблему П. Мороз.

 За його словами, такий новий розділ потрібен лише забудовникам, але для них ця ускладнена процедура не буде проблемою, зате вони отримають додаткову гарантію.