Івано-Франківськ не є винятком з цієї тенденції. За даними чинних генпланів під промислові зони у місті виділено близько 15% відсотків територій, більшість з яких не використовує свій потенціал.
Івано-Франківськ, як і багато інших українських міст, постає перед актуальним викликом недостатньо якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад. Великий потенціал самозайнятості та розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні також використовується лише обмежено: маючи на старті відносно високу готовність до підприємництва, локальні мешканці часто не можуть перевести її в реальні та ефективні дії через брак базових знань та компетенцій.
Усвідомлюючи цей потенціал та проблематику, знаючи приклади світових та українських практик, які демонструють значний економічний та соціальний ефект від ревіталізації промислових об'єктів у платформи креативних економік, "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang" та "CANactions" об’єдналися заради створення нового формату освітньої та креативної платформи на базі заводу “Промприлад”.
Перевтілення "Проприладу" розглядається на частині території заводу - це 4 корпуси на розі вулиць Мельника і Сахарова. На даний момент ведуться дослідження території та потенціалу створення креативного кластеру. Тому також можливо, що ідея буде втілена на іншій постпромисловій локації.
“Промприлад” може стати новим форматом освітньої платформи, який об’єднуватиме культурні, освітні та практичні бізнес елементи. Він покликаний стати каталізатором швидкого прориву в усіх охоплених сферах для виводу регіону з несприятливими передумовами у динамічний розвиток у світовому контексті. Така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід у різних сферах, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність.
“Промприлад” - це цілісна та стала екосистема, яка органічно вписується у район / місто / регіон / країну, сприяє глибоким трансформаціям у суспільстві та має великий потенціал стати упішним прототипом для інших територій зі схожими передумовами.
Проект “Промприладу” не є відірваним від контексту. Своєрідним трампліном для цього проекту став успішний досвід Urban Space 100, який показав, що ефективна консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний синергетичний результат зі сталою економічною моделлю та значним соціальним ефектом для громади.
Ключовою частиною підготовчої роботи до проекту ревіталізації став хакатон щодо загальної концепції об’єкту. Протягом двох днів група з 25 різнофахових професіоналів опрацювала можливі варіанти сценаріїв програмного наповнення для “Промприладу”. Вся робота була викладена у буклеті, згідно з яким сформувалася попередня візія проекту.
Важливою передумовою для успішності проекту є партнерство чотирьох сильних інституцій: БО “Тепле Місто”, ГО “Інша Освіта”, "Garage Gang", "CANactions". Сумарні історії успіху цих партнерів та синергія їх компетенцій, переконаність партнерів у цьому амбітному проекті та відданність його візії, готовність інвестувати в нього власні ресурси є ознакою потенціалу та сили притяжіння проекту.
На сьогодні зроблено попередній аналіз. Він полягав у формулювання візії, цілей та загальної концепції проекту та виокремлення перших сенсовних партнерів, якими є платформа "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang", "CANactions".
Надалі будуть проведені ґрунтовні дослідження об'єкту в контекті міста та архітектурний план території.
Щодо масштаного економічного та соціального дослідження регіону, то ведуться переговори з американцієї агенцією SRI International, які є спеціалістами у такого роду аналізі. Архітектурне бюро "Zotov&Co" готове розробити архітектурний робочий проект заводу.
Тепле місто
0 Коментарів - Написати коментар